Заява Президентки фон дер Ляєн на конференції високого рівня міжнародних донорів для України

опубліковано: 2022.05.06 | Коментарів: 0 | Переглядів: 3519

 

"Я теж хочу почати з глибокої вдячності господарям цієї події, Магдалені і Матеушу, за цей непересічний благодійний захід. І це чудова нагода й радість побачити Вас знову, пане Денисе Шмигаль, Прем'єр-міністре України. Дякую всім вам за те, що зробили це можливим.

Сьогодні ми зібралися разом з чіткою метою - підтримати сміливий народ України. Українців, які борються з агресором. Вони відстоюють свою свободу. А ми виступаємо разом з ними. Зараз ми перебуваємо на десятому тижні варварського вторгнення Росії. Десять тижнів, протягом яких солдати Путіна коїли звірства, які світ не може забути і не забуде. Десять тижнів, протягом яких Європейський Союз твердо стояв на боці України. Звичайно, ми знаємо, що не можемо дорівнятися до хоробрості й жертовності народу, який захищає свою країну. У цій боротьбі українці платять своїм життям, платять щоденно. Але з найпершого ж дня Європейський Союз виступив разом з Україною.

Дійсно, ми разом мобілізували нашу економічну силу проти Росії. Ми запровадили п'ять хвиль санкцій, які вже мають руйнівний вплив на економіку Росії. І ми запропонували вчора шостий пакет санкцій, включно із забороною на російську нафту. Ці санкції тяжко виснажують російську економіку і руйнують військову міць Путіна. Путін розпочав цю війну, і він повинен за неї заплатити. Водночас, ми згуртували підтримку наших друзів в Україні. Протягом останніх десяти тижнів, від початку вторгнення, ми мобілізували на рівні ЄС близько 4 мільярдів євро на підтримку України, як-от макрофінансову допомогу, гуманітарну допомогу і бюджетну підтримку.

Я хочу від щирого серця подякувати всім людям, усім європейцям, які з першого ж дня відкрили свої думки і свої серця, а також свої двері українським біженцям. І тут, зокрема, я хочу віддати шану польському народу, який це зробив дивовижним чином. Його солідарність неймовірна. Це найвища солідарність, яку ми бачимо щоденно. Ми підтримуємо ці зусилля за допомогою 3,5 мільярдів євро, які мобілізували і невідкладно передали для біженців у Європейському Союзі. А минулого місяця тут, у Варшаві, відбулася благодійна акція, котра також  зібрала 1,8 мільярда євро для біженців всередині України, які потребують допомоги. Тепер, сьогодні, ми пишемо ще один непересічний розділ. Цей розділ - ось ця благодійна конференція. Вітаю усіх з чудовим результатом. Він неймовірний. І я щиро вдячна вам за це.

Ми знаємо, що тепер наступним кроком  має бути невідкладна допомога і відбудова України, і я дивлюся на Вас, Денисе Шмигаль. Невідкладна допомога - бо нам відомо про те, що українському уряду потрібно 5 мільярдів євро на місяць, аби продовжувати поточну діяльність: сплачувати заробітну платню, сплачувати пенсії та забезпечувати основні послуги. Тут, разом з нашими міжнародними друзями, ми працюємо, щоб підтримати вас. Але, звичайно, великим питанням є відбудова України: сотні мільярдів євро. І тут також, під керівництвом України, ми готові дати максимум і максимально тісно співпрацювати з вами. Наша мрія полягає у тому, що ми якомога швидше почнемо з інвестицій і реформ, аби ця робота проклала Україні шлях до Європейського Союзу.

Щиро дякую."

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини