27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
опубліковано: 2022.01.27 | Коментарів: 0 | Переглядів: 621У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени зробити все можливе, щоб наступні покоління зберегли пам’ять про цю жахливу трагедію людства та запобігти в майбутньому актам геноциду.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році. Відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 р. № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» в Україні щорічно відзначають День пам’яті жертв Голокосту 27 січня.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.
Страхітлива політика терору проти євреїв в окупованій Україні знищила їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб.
Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) ‑ близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв.
Десятки тисяч людей по всьому світу за порятунок євреїв під час Голокосту були нагородженні високим званням «праведник світу», і серед них його отримали більш ніж 2500 українців.

інші новини
- Як подати заявку: 100 виробників України отримають $100 тис. як підтримку під час війни
- Виїзний радіо ефір. присвячений 360 річниці Івано-Франківська, переноситься на наступну суботу, 14 травня
- Перемогти заради життя та пам’яті
- Заява Президентки фон дер Ляєн на конференції високого рівня міжнародних донорів для України
- У Калуші можуть бути збої у графіках руху міських і приміських автобусів
- Народна депутатка України Оксана Савчук переконана, що законопроєкт “Про заборону московського патріархату в Україні” має бути прийнятим негайно.
- Освітяни: «Інтернаціоналізація вищої освіти не втрачає актуальності»
- Громада УГКЦ у Голині купила бус для фронту
- Телерадіокомпанія «Вежа» відзначить 360-річчя Івано-Франківська виїзним ефіром в центрі міста та аукціоном речей від українських зірок на підтримку ЗСУ
- Уряд виділив додаткові кошти на підтримку людей, — Прем’єр-міністр
- Калушани провели в останню путь захисника Андрія Рендзяка
- Калуською окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо раніше судимого 38-річного місцевого жителя
- Денис Шмигаль: Вже зараз ми формуємо візію для нової України
- Уряд затвердив план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану
- Держприкордонслужба: Ситуація у пунктах пропуску на західному кордоні
- У Херсоні люди виходять на протест проти рф – попри загрозу розправи
- У Коломиї волонтерка з Херсону вчить дітей створювати мультфільми
- Учні Калуської громади отримуватимуть стипендії з міського бюджету
- Прикарпатець прийняв у домі жінку з трьома дітьми, а потім пограбував та ув’язнив
- В Україні почав курсувати евакуаційний медпотяг