На Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» з‘їдуться понад 50 колективів

опубліковано: 2022.01.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 1039

Сьогодні, 4 січня, в Івано-Франківську анонсували проведення XIII Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях». У приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління відбулася пресконференція з нагоди проведення фестивалю.

Розповісти представникам ЗМІ про особливості цьогорічного фестивалю прийшли Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Владика Володимир Війтишин, міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, начальник Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації п. Володимир Федорак, заступниця начальника Управління культури, національностей та релігій п. Тетяна Лапка, директор ОТБ «Галичина» п. Ігор Дебенко, директора Департаменту культури п. Надія Загурська, заступник голови Івано-Франківської обласної ради п. Василь Гладій, ігумен монастиря Царя Христа ЧСВВ, голова оргкомітету фестивалю о. Артемій Новіцький та члени оргкомітету фестивалю п. Ігор Дем’янець та п. Любов Терлецька. Про це повідомили на сайті Архієпархії.

Дійство відбуватиметься з 9 по 14 січня у двох локаціях – храмі Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ (за адресою вул. Незалежності 181) та на Вічевому майдані в центрі міста.

«Дякувати Богу вже стільки років поспіль вдається зробити свято коляди, хоч є багато перешкод. В час війни та пандемії ми зробили усе можливе, щоб бути разом! Наше Прикарпаття – край коляди, навіть у несприятливий час вона лунала в домівках. Цієї коляди навчаємо наших дітей, які передаватимуть традиції далі. Ця справа Богу мила, і Господь буде нам благословляти», – звернувся до присутніх Владика Володимир.

Організатори розповіли, що відкриття, концертні виступи учасників і гала-концерт фестивалю, а також Божественні Літургії транслюватимуться на ОТБ «Галичина» в прямому ефірі, на сторінці парафії https://www.facebook.com/parafijacarjakhrystа, а також на екрані центральної сцени Вічевого Майдану, тож всі охочі зможуть доєднатися до перегляду.

Ігумен монастиря оо. Василіян о. Артемій Новіцький, ЧСВВ наголосив на тому, що метою «Коляди на Майзлях» є показати святкування Різдва в молитві та пісні.

«Цінність нашого фестивалю – в його тяглості, в збереженні традицій. Адже, аматорські і професійні колективи не конкурують між собою, але показують нашу глибинну традицію», – наголосив голова оргкомітету о. Артемій.

Понад 50 колективів з різних країн світу та куточків України, аматорів та професіоналів, дітей та дорослих, а також представники різних християнських конфесій виступлять на фестивалі.

«Чудова парафія Царя Христа народила унікальний проєкт, який єднає навколо молитви та пісні, возвеличення Ісуса Христа і вшанування наших традицій. На фестивалі можна буде почути українські стародавні та сучасні колядки з трьох континентів», – наголосив п. Володимир Федорак, начальник Управління культури, національностей та релігій.

Між тим, директора Департаменту культури пані Надія Загурська зазначила, що цьогоріч повертається традиційна хода містом із різдвяними шопками. Буде 4 колони, які прямуватимуть з різних храмів Франківська до Вічевого майдану, де відбудеться відкриття фестивалю.

Різдвяна зірка і жива шопка, а також залучення акторів Лялькового театру – все це очікує глядачів на відкритті.

Представники оргкомітету також відзначили одну особливість фестивалю – 12 січня у храмі Царя Христа вперше проведуть окремий концерт для військовослужбовців.

Під час 6 фестивальних днів можна буде послухати також спеціальних гостей заходу – лідера гурту «Плач Єремії» Тараса Чубая та Заслужену артистку України, переможницю талант-шоу «Голос країни» Оксану Муху.

Нагадаємо, що відкриття відбудеться 9 січня о 12.00 і розпочнеться з Архієрейської Літургії, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини