У Старому Угринові відзначили 113-у річницю з дня народження Провідника ОУН

опубліковано: 2022.01.01 | Коментарів: 0 | Переглядів: 389

В перший день нового 2022-о року селі Старий Угринів Новицької ТГ відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 113-ї річниці від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери.

Вшанувати пам’ять ідеолога і організатора українського націоналістичного руху ХХ століття до рідного села Степана Бандери прибули керівники обласної ради та ОДА, районної влади і Новицькрї громади, представники ветеранських організацій, вояки повстанської армії та учасники російсько-української війни, делегації із різних районів Прикарпаття.. Присутні спільно помолилися за упокій душі Героя України та поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері.

Присутні помолилися за упокій душі провідника Організації українських націоналістів, а керівники області та району поклали вінки і квіти до пам’ятника Степана Бандери.

 

У зверненні до учасників заходу Олександр Сич і Богдан Футерко наголосили на важливості героїчного чину Степана Бандери у державотворенні.

Від імені обласної ради її голова Олександр Сич привітав усіх присутніх із прийдешніми різдвяними святами та з днем народження Провідника ОУН.

“Щороку першого січня їду в Старий Угринів, аби поспілкуватися з самим собою за посередництвом Степана Бандери. Бо є українським націоналістом, а український націоналізм немислимий без Нього. І ще їду, аби поспілкуватися з друзями-націоналістами – також за посередництвом Степана Бандери. Спільно з ними порозмірковувати про націю, державу, націоналізм через призму Його ідей і поглядів. Розмірковуючи сьогодні про Степана Бандеру, виокремлюю три його характеристики: 1) Степан Бандера – націоналіст, а бути націоналістом – це означає, дбати за інтереси своєї нації понад усе; 2) Степан Бандера – державник, а бути державником – це значить усвідомлювати, що національна держава є найкращим інструментом захисту інтересів своєї нації; 3) Степан Бандера – Герой, а це означає, що він відзначався непересічною жертовністю у боротьбі за інтереси Української нації і за постання національної держави“, – підкреслив Олександр Сич.

Голова обласної ради також акцентував, що потрібно мати ідеал, з якого брати приклад, але не треба мати ідола, сподіваючись, що він за тебе все зробить.

“Бандера не сподівався, що хтось визволить українську націю і побудує Українську державу. Він жертвував для цього власним життям. Тому, прийшовши сьогодні до Бандери, будьмо, як він: націоналістами, державниками і не сподіваймося, що нам Європа чи Америка побудує державу, захистить від московського загарбника. Ні. Якщо ми хочемо бути як Бандера, то повинні розуміти – тільки ми і тільки власними зусиллями можемо подбати про себе, націю і державу“,- наголосив Олександр Сич.

«Маю за честь у 113-у річницю від Дня народження великого і славного українця Степана Андрійовича Бандери привітати усіх вас на його рідній землі, – звернувся до присутніх Богдан Футерко. – Символічно, що сьогодні ми не лише вітаємо один одного із настанням Нового року, а й вшановуємо світлу пам’ять відомого борця за волю України й теоретика національно-визвольного руху Степана Бандери. Його пророчі слова «Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом», – актуальні й сьогодні».

Пластуни передали до музею вифлеємський вогонь. Мистецьку програму підготцвала Новицька територіальна громада. Пісні про незламність української нації виконали аматори народного мистецтва Калуського району та гості нашого краю..

 
 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини