Запорізький ArtForum-мистецький тур до Івано-Франківська

опубліковано: 2021.12.23 | Коментарів: 0 | Переглядів: 1322

Днями у Івано-Франківську відбувся мистецький тур запорізького Артфоруму. Учасниками події стали  Нікіта Тітов, Ірен Роздобудько, Юрій Макаров, Тетяна Власова, Ігор Жук, Павло Матюша, Ірина Білоцерківська, Сергій Панков (видавництво Білка), Вікторія Ма (Літературна Агенція OVO), організатори Артфоруму.

 
В рамках туру у сучасному мистецькому просторі  Ваґабундо відбулося відкриття двох експозиції українського художника Нікіти Тітова
Три дні, які провели митці у Івано-Франківську були насиченими та цікавими завдяки Ростиславу Шпуку, Анатолію Звіжинському, Юрію Андруховичу, долучились до культурної ініціативи і  Ростислав Держипільський, і Богдан Бринський, і Юрій Филюк, засновник унікального проекту "Промприлад,. Реновація" , який системно підтримує культурні  ініціативи.
 
 
До організації Мистецького туру долучилась  юридична компанія MORIS GROUP, яка є надійним партнером соціальних та культурних ініціатив Івано-Франківська. 
Відзначимо підтримку представників місцевої влади міста Петро Шкутяка, який організував зустріч з мером міста Романом Марцінківим, і завдяки якому було створено можливість презентації культурних проектів, і освітніх ініціатив культурного туризму  Києва, Запоріжжя, Дніпра.
 
Окрема подяка авіакомпанії Windrose за організацію перельотів для митців.
 
Художніми афоризмами назвав роботи Нікіти Тітова відомий франківський блогер, один із засновників “Ваґабундо” Ростислав Шпук. “Унікальною є його здатність передавати настільки багато гранично малою кількістю ліній. В серії “Патерни” вони самоповторюються, ніби самі себе завчають напам'ять. І це самовідтворення безнадійне, як все, що межує з нескінченністю. Авторський інструмент Нікіти Тітова – лаконізм, ним він володіє віртуозно і винахідливо, і дивовижним чином йому вдається мокнути цей “пензель” аж так глибоко і так вчасно: багато робіт є дотепним відгуком на загальні суспільні потрясіння. В інших він працює з “філософською вічністю”. Жодні з них Нікіта не пояснює і не скеровує глядацьке сприйняття підказками – у вигляді підписів чи експлікацій, закликаючи глядача стати співавтором через власне прочитання”.
photo_2021-12-22_21-14-10.jpg

 
 
Декілька вражень самих учасників Мистецького туру
 
 
Titov.png

 
Нікіта Тітов:
 
З першого погляду Івано-Франківськ для мене став ментально близьким містом, в цей раз ця думка тільки поглиблилася. Для мене місто це перш за все люди, саме вони відкривають погляд на місто, його особливості і історію. Мені дуже повезло, я був оточений найкращими, без перебільшення, людьми, як тими хто приїхав підтримати, так і старими та новими друзями з Франківська. Франківськ то любов, ця думка тепер завжди зі мною. Дякую всім хто був поруч, пишаюся вами, Артфорум рулить!
 
Юрій-Макаров.png

 
Юрій Макаров:
Можете бути впевненими, після цього мистецького туру, всі учасники, художники, письменники, видавці, діячі, стануть амбасадорами міста Івано-Франківськ, сказав Юрій Макаров на зустрічі з культурними діячами міста. Бути в одній команді мистецького туру з прекрасними людьми і з одним з найулюбленіших моїх художників Нікітою Тітовим ну це фантастично, це чудова ініціатива, яку я з радістю підтримав. Тільки теплі враження і думки, нові ідеї. Бачу в цьому потужний імпульс для комунікації митців та представників різних кіл, саме так і вибудовується можливість продукувати сенси, підтримувати культурні ініціативи і самих митців
Ірен-Роздобудько.png

 
Ірен Роздобудько ( з допису на Facebook):  Стратегія Макіавеллі «Розділяй і володарюй!» – «використання техніки, що дозволяє невеликими силами управляти тими, хто разом має велику владу (силу) або мав би її, якщо вони, ті сили, могли б об‘єднуватися…». Нині попереду йдуть ті, хто фрагментує, рве суспільство (і країну) на частини.
І в діри летить каміння, пил, сміття…Але ЗА ними непомітною ходою йдуть ті, хто ЗШИВАЄ ці рвані клапті аби в них не ліз вітер, відтворює цілісну картину. І це набагато складніше, ніж руйнувати. Це непомітна і кропітка праця, не завжди вдячна – але завжди необхідна. І… непереможна. 
Це – «лірика». А мій допис – про нещодавній «культурний десант» Запорізького АртФоруму ArtForum  до Івано-Франківська, де в легендарній галереї «Підземний перехід Ваґабундо» Підземний Перехід Ваґабундо Ростислава Шпука і Юрка Андруховича відкрилася виставка харківського (вже трохи і київського!) художника Нікіти Тітова. Але варто знати Тетяну Орлову Tetyana Orlova  і всю її неймовірну запорізьку команду, до якої щорічно з‘їжджається пів України аби розворушити промислове Запоріжжя новими ідеями у всіх галузях і, звісно, надихнути українським кіно, літературою, музикою, дизайнерським мистецтвом і взагалі – творчістю.
Цього разу «десант» мав таку ж «географію»: Запоріжжя-Харків-Київ-Івано-Франківськ.
Все головне – події, учасники, казкові зимові краєвиди – у фоторепортажі Ігоря Ігор Жук.
Аби не писати  задовго, використаю найкращий «інструмент» – емоційний.
Щира подяка за таку сподвижницьку кропітку (І, Боже мій – яку важку і «невдячну» на тлі того, що відбувається!) працю Тетяни і команди, а також таким запорізьким меценатам як Павло Деркач Pavel Derkach,  Оксана Кобрин Moris Group,  
Валерій Моісеєнко, чудовим франківцям, яких давно знаю і люблю – з «Ваґабундо», новим друзям – художникам, музикантам, журналістам, галеристам – «геніям місця» Promprylad.Renovation. Тим, хто «зшиває»! Черговий раз вражена чіткою організацією заходу. Ще ж були й літературні читання в літаку компанії «РозаВітрів»! WINDROSE-авіалінії, які єднають Мабуть, вперше за історію нашої славної авіації ця чудова  авіакомпанія подарувала митцям квитки в рамках свого соцпроекту "Поезія що окриляє" на підтримку української літератури! І ця ініціатива варта не лише подяки, а й подальшого розвитку!  
А як обійти ще й «кулінарні» дивовижі Івано-Франківська – тегаю з вдячністю! 23 Ресторани
Тетяні і команді особисто: ви непереможні, як маленькі (великі!) чарівні гноми з голками, котрі йдуть по сліду руйнацій і наполегливо зашивають країну, доводячи, що ми Є, де б не жили. 
Руйнувати – легко, а от пороти по зашитому: ой, як вже буде важко!
З любов'ю – Ірен
 
 
 
Ірина Білоцерківська (співзасновниця видавництва "Білка"): 
Ми сьогодні спілкуємось (офлайн це ж неймовірно), розповідаємо про наше Видавництво Білка, про військову літературу! Я, з усіх моїх сил, просуваю ідею всеукраїнського книжкового форума у Івано-Франківску.
Про виставку Нікіти Тітова “Для мене цикл “Патерни” – це про силу меншості, про те, що можеш бути собою, незважаючи на позицію більшості, – і це страшно. Але страх переважує сила – сила в тому, що ти тут завжди на світлій стороні”

Сергій Панков (видавець "Білка")  “Нікіта – один із найбільших художників-романтиків, романтик моменту, який моментально реагує на момент. Все, що відбувається в країні, – отримує його візуальний відгук і попадає просто в серце”.
 
 
photo_2021-12-22_21-14-11 (2).jpg

 
Петро Шкутяк (заступник мера м.Івано-Франківськ): 
 
І в часи розквіту, і в часи криз мистецтво — те, що дає опору та можливість переосмислити важливі речі.
Зараз у Підземному Переході Ваґабундо експонується виставка відомого художника-плакатиста Нікіти Тітова.
Нікіта Тітов привіз фактично дві виставки – «Патерни» і «12», які піднімають назовні актуальні та болісні питання. Проєкти є частиною виставки запорізького ArtForum.
Сьогодні зустрілися з митцями, які впровадили ArtForum у Франківську, обговорили нові формати впровадження культурних ініціатив і роль місцевої влади у забезпеченні культурних обмінів. Дякую за можливість та розмову. І запрошую на виставку геніального художника Нікіти Тітова у Ваґабундо — до 10 січня. Ці роботи варті вашого часу.
 
Павло-Деркач.png
 
Павло Деркач, підприємець. меценат
Підтримую другий рік поспіль ART Forum, і відчуваю., що у цьому процесі чи не найважливіше – тяглість. 
Такі події, як мистецький  ART Forum, продовжуючись у часі, змінюють суспільство. Коли людина меценат, співорганізатор, вона бере відповідальну участь у подібному процесі і намагається це зберегти, як середовище, яке стає кращим, якіснішим, розумнішим.
На додачу до того я маю егоїстичне бажання бути у колі людей, які можуть тебе чогось навчити. Такі події - це можливість отримати новий досвід, і можливість відвідати культурні ініціативи побачити людей, яких поважаєш, цінуєш. Тому я з радістю погодився підтримати мистецький тур до Івано-Франківська. Це дійсно місто любові і "місто для життя", приємно здивований наскільки тут цінують і люблять митців,  гостей, це неперевершено!
Нікіта Тітов, це  художник, митець, який імпонує мені своєю творчістю,  тому я підтримую окремі мистецькі тури з Запоріжжя до Івано-Франківська, до Києва. це розширює можливості для спілкування автора з поціновувачами. 
Щодо митців ArtForum – виставки, культурні події, зустріч за зустріччю, подія за подією – захоплюють, надихають. Я маю відчуття, що ми разом робимо свято, яке захоплює й об'єднує людей. 
 
Роман Марцінків (мер м.Івано-Франківська)  
 
«Говорити про мистецтво та творчість завжди цікаво. А у нас є привід. Відомий художник, плакатист Нікіта Тітов привіз до Івано-Франківська дві експозиції. Їх можна переглянути у @vagabundo.if

Ці проекти продовжили запорізький ArtForum у Франківську. Мистецький тур знайомить з новими ініціативами, проектами і дискусіями.

Сьогодні мав нагоду зустрітись з його учасниками, адже вважаю такі обміни важливими для нашого міста
  

  <p class=

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини