Держенергоефективності та ПРООН працюють над інструментами зеленого фінансування

опубліковано: 2021.11.23 | Коментарів: 0 | Переглядів: 472
 

Голова Держенергоефективності Валерій Безус із представниками ПРООН обговорив найбільш актуальні напрями співпраці у рамках нещодавно укладеного двостороннього Меморандуму.

«У фокусі уваги – створення законодавчої бази для запуску механізму видачі гарантії походження енергії. Взявши на себе міжнародні зобов’язання і розбудовуючи такий механізм гарантії походження енергії, відповідальну роль несе саме держава та державні органи, як суб’єкти публічного права. І цей механізм має бути якісним і ефективним», - повідомив Валерій Безус.

Запровадження механізму видачі гарантії походження енергії - важливий інструмент для підвищення конкурентоспроможності українських товарів на європейському ринку як таких, які вироблені з використанням «зеленої» енергії різних видів. Це вагома частина підготовки перед запуском в ЄС механізму прикордонного вуглецевого регулювання.

Ще один напрям співпраці сторін – сприяння розвитку ринку зеленого фінансування.

«Працюючи над вторинним законодавством, паралельно ми вже вивчаємо можливості реалізації перших пілотних проектів з випуску зелених облігацій різними категоріями емітентів. І розглядаємо можливості створення на базі Держенергоефективності технічного офісу з супроводу та експертизи «зеленості» інвестиційних проектів, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів», - прокоментував Валерій Безус.

Сторони домовилися проаналізувати усі наявні виклики та розпочати співпрацю у напрямах запровадження гарантій походження енергії та розвитку ринку зелених облігацій.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини