Облрада призначила директорів двох обласних музеїв та універсальної наукової бібліотеки імені Франка

опубліковано: 2021.11.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 720
 
Івано-Франківська обласна рада під час сесії 12 листопада заслухала звіти про роботу двох обласних музеїв та універсальної наукової бібліотеки імені Франка.

Депутати не мали претензій до роботи директорки обласної універсальної наукової бібліотеки імені Франка Людмили Бабій та директора історико-меморіального музею Олекси Довбуша Юрія Срайчука. Відтак, фактично без обговорення призначили їх терміном на 5 років, пише Бліц-Інфо.

А от призначення директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослава Коретчука викликало жваву дискусію. Зокрема, представник фракції "За майбутнє" Микола Палійчук звинуватив історика у розповсюдженні чорного піару проти Олександра Шевченка під час передвиборчої агітації на 87 окрузі. Відтак, запевнив, що голосувати за призначення Коретчука не буде. Його підтримали й колеги по фракції.

Коретчук всі звинувачення відкинув, зазначивши, що мав свого фаворита на тих виборах, але нічого протизаконного не розповсюджував. А якщо хтось має докази протилежного, то може написати заяву у поліцію.  

А от колеги по сесійній залі закликали звертати увагу на роботу Коретчука як директора музею, а не громадського діяча. Зокрема, Ігор Дебенко зауважив, що Коретчук багато працює медійно, але в самому музеї з 2018 року значно зменшилася кількість проведених освітньо-масових заходів, проведення виставок та іншого. Мовляв, пандемія вплинула, але вона триває не з 2018, а лише півтора року.

Коретчук відзначив, що карантин вплинув на музей, адже на деякий час їм довелося взагалі закрити. Але загалом вони вирішили відійти від кількісних показників, а більше орієнтуватися на якість. 

"Нема сенсу робити 10 заходів, якщо на кожен приходить по 3-4 людини. Краще організувати щось дійсно цікаве, вагоме, що приверне увагу громадськості. Але так, карантин теж вніс свої корективи. Але у 21 році ситуація покращилася, це можна побачити у звіті", - відзначив директор музею.

Також депутат Роман Ткач закликав колег підтримати Коретчука на посаді директора, відзначивши його професійну роботу та згадавши, скільки Коретчук залучив спонсорських коштів на закупівлю експонатів. 

"Я не знаю, за кого він там розклеював листівки, але як громадянин України має на то право. І давайте будемо чесними - за кого тільки присутні у цій залі не агітували. Але як директор музею, він своєму місці. Це напевне один директор музею, який постійно шукає нові експонати і знаходить спонсорів, які готові їх викупити та передати музею. Усе можливе та неможливе для розвитку музею, пан Ярослав робить. Тому давайте будемо оцінювати перш за все його професійні якості, а не політичні вподобання", - закликав Ткач.

Натомість сам Олександр Шевченко запевнив, що ніякої образи на директора музею немає і все-таки буде голосувати за його призначення. І навіть готовий всіляко підтримувати. 

У підсумку, Ярослава Коретчука таки призначили директором обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери терміном на 5 років. 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини