Українські альпіністи змогли першими у світі підкорити вершину Аннапурна ІІІ

опубліковано: 2021.11.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 207

 

Українські альпіністи змогли першими у світі підкорити вершину Аннапурна ІІІ у Непальських Гімалаях (7555 метрів в ущелині Seti Kola) пройшовши надскладним маршрутом майже трикілометровою стіною.

Про це повідомили на сторінці Федерації альпінізму і скелелазіння України.

"Вітаємо з грандіозним досягненням українських альпіністів! Микита Балабанов В'ячеслав Полежайко Михайло Фомін Два роки серйозної підготовки, розвідка району та спроба сходження у 2019 році, важкі планомірні тренування, півтора місяця в експедиції, час, гроші, нерви - увінчалися успіхом! Майже трикілометрова стіна в Гімалаях пройдена",- кажуть у федерації.

На вершину Аннапурна III висотою 7555 метрів, що знаходиться в ущелині Seti Kola у Непальських Гімалаях, робили спроби сходження сім світових експедицій по південно-східному хребту гори. Жодна не досягла мети. Були дві спроби, коли вдалося долізти до 6500: у 1981 році британська експедиція, у 2016 році австрійська, інші завершувалися нижче за висотою. В австрійської експедиції брав участь широко відомий альпініст та скелелаз Девід Лама, (1990-2019).

Що робить цей маршрут таким надскладним і потребує найвищої альпіністської майстерності та витривалості?

- Різноманітні форми складного рельєфу: водоспадний лід, глибокий сніг, мікст зі скель, льоду та снігу, льодопади.

- Перепад висот 2800 метрів, тобто майже три кілометри вертикалі

- Трудність у добирання до Гори - тільки гвинтокрил

- Складно прогнозовані погодні умови

Жодна світова експедиція, що була на цьому маршруті раніше, більше не ризикнула повертатися. Наші альпіністи знайшли в собі сили та мотивацію повернутися і пройти цей маршрут. 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини