СБУ виступає за прийняття закону «Про критичну інфраструктуру», який посилить обороноздатність України

опубліковано: 2021.10.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 325

Служба безпеки України виступає за прийняття базового закону «Про критичну інфраструктуру», який посилить рівень захисту стратегічних об’єктів України.

 

Про це заявив Микола Медведєв, заступник начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ на Міжнародній науково-практичній конференції «Становлення та перспективи розвитку державної системи захисту критичної інфраструктури в Україні».

 

«Сучасна безпекова ситуація та глобальні виклики й загрози свідчать про необхідність формування комплексної системи захисту України. Тому СБУ підтримує прийняття законопроекту «Про критичну інфраструктуру та її захист». Сподіваємося, що цей документ чітко визначить роль і місце державних та силових органів у загальній системі захисту об’єктів критичної інфраструктури», - підкреслив Микола Медведєв.

 

За словами співробітника СБУ, наразі в Україні потрібні чіткі механізми взаємодії, а також платформи реагування на будь-які прояви і втручання в об’єкти критичної інфраструктури. «Більше того, необхідно розробити алгоритми для швидкого відновлення після криз. Підготований до другого читання законопроект повинен конкретно визначати повноваження державних інституцій у забезпеченні безперебійного функціонування критичної інфраструктури», - підкреслив Микола Медведєв.

 

Наразі, навіть без відповідного закону, СБУ проводить системну роботу із захисту критичної інфраструктури та економічного потенціалу держави. З початку цього року співробітники спецслужби запобігли рейдерському захопленню 8 стратегічних підприємств України. При цьому 50 об’єктам нерухомості відновлено право державної власності.

 

Загалом за 9 місяців цього року, зусиллями СБУ, бюджету України не допущено економічних збитків на 43 млрд грн. Це вдалося зробити шляхом роботи на випередження – коли співробітники спецслужби запобігли злочину і розкрили його на етапі «підготовки».

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини