У Києві відкрилась перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

опубліковано: 2021.10.20 | Коментарів: 0 | Переглядів: 442
Захоплююча подорож у світ сучасного арту на Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва:  інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати. Яскрава культурна подія, яку обов’язково варто відвідати.
 
У Києві відкрилась перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва, головна тема якої — “З0 років Свободи”. На Бієнале представлені 50 унікальних і різноманітних інсталяцій — від класичних до найновітніших: аудіовізуальні, відео-арт, кінетичні-, VR- та NFT-експонати, що представлені на 700м² сучасної медіа галереї ARTAREA в Києві. 
 
З 15 по 30 жовтня кожен має можливість відвідати Бієнале з роботами художників з 15 країн, а саме — з Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї, Сінгапуру та України.
Завдяки підтримці Українського культурного фонду, посольства Королівства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID) вхід для всіх відвідувачів — безкоштовний.
 
 
На відкритті Бієнале були присутні: Пан Хав'єр Фуентес, радник посольства Королiвства Iспанiï в Украïнi, куратори Бієнале — Юрій Лех та Валерій Коршунов, та митці — Соліман Лопес (Іспанія), Анаїс Мед тен Анкст (Франція), Сандрін Дюм'є (Франція), генеральний директор Item Media Адольфо Санчес (Іспанія), Тая Кабаєва (Україна). 
 
Український куратор Бієнале Валерій Коршунов: «30 років свободи» - тема першої Української Бієнале Цифрового  Медіа мистецтва, що осмислює стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду. Через сучасні роботи міжнародних митців ми презентуємо погляд зсередини — з України та ззовні, через залучення міжнародних митців, міжнародного куратора та інтернаціональної програми”.
Юрій Лех, міжнародний куратор: “Те, що ми представили на виставці – це мікрокосмос! Сучасне діджитал-мистецтво представлено сьогодні надзвичайно широко. Ми обрали найкращі експонати, що як найінформативніше та якомога ширше познайомлять з таким видом мистецтва, з цифровим форматом. Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва — унікальна можливість познайомитись із світовим сучасним мистецтвом у Києві”.
 
Хав'єр Фуентес, радник посольства Королівства Iспанiï в Украïнi, керiвник вiддiлу культури: “Такі заходи добре показують, що вони можуть бути чудовим інструментом для взаємного обміну і розвитку культур. Ми дуже задоволені, що на виставці представлено 50 робіт, 17 з яких належать іспанським митцям. Для нас велика честь і гордість, що ми представляємо іспанську культуру, але, разом з тим, бачимо багато творів українських та митців з інших країн, і таким чином знайомимось з іншими культурами та досвідом. В наступному році Іспанія, як і багато інших країн, відзначатиме 30 років дипломатичної співпраці з Україною. Але зараз ми святкуємо відкриття цього грандіозного Бієнале”.
Після офіційної частини куратори виставки Валерій Коршунов та Юрій Лех провели кураторську екскурсію та познайомили гостей з унікальними експонатами. 
На першому поверсі експозиції представлена масштабна відеопроєкція, на якій представлені відеоарт роботи міжнародних митців, окремо представлена зона з VR експонатами, та відеороботи українських митців, проєктна інсталяція Marie-France Giraudon. Неймовірний відгук у гостей отримав інтерактивний експонат METAMORPHY від проєкту Scenocosme з Франції.  
Анаїс Мед тен Анкст, працює разом з Gregory Lasserre в проєкті Scenocosme: “Ми працюємо в аудіовізуальному мистецтві вже понад 20 років. Проєкт, що я сьогодні презентую, - це твір про взаємодію людини та навколишнього середовища. Ця взаємодія проходить через дотик – ми запрошуємо людей торкатись до екрана з тканини, що схожий на шкіру» - розповіла мисткиня про свій експонат. 
На другому поверсі — зустрічає нас композиція від Олега Харча - Велкам Ілон Маск, інтерактивна інсталяція INCREMENTAL GOD від Румунських художників та ще 7 кімнат з інсталяціями міжнародних художників, які митці презентували особисто. 
Адольфо Санчес, іспанський митець представив свій проєкт «Siamesse»: “Твір  «Siamesse» було створено групою митців, що працювали в різних напрямах – аудіовізуальна інсталяція, програмування, тощо. Ти вказуєш свої біометричні дані – вагу, зріст, вік  і програма  створює ваше аудіовізуальне альтер его, яке ви бачите та чуєте на екрані в обмін на ваші персональні дані. Це про наш сучасний діджитальний світ, в якому ми обмінюємо наші особисті дані, створюючи свого діджительного двійника в мережі”.
 
Свій NFT експонат презентував Соліман Лопес, іспанський художник, директор ESAT LAB: “У проєкті «30 років свободи» я представив свою роботу «Olea». Це назва крипто валюти, код якої зашифровано в нашій ДНК. І ця молекула закапсульована в оливковій олії. Таким чином, я зміг поєднати 2 світи – блокчейн та те, що існує як початкова матерія. Це – аудіовізуальна інсталяція, але краще один раз побачити, ніж багато – почути”.
Закривав перший день Бієнале аудіовізуальний перформанс AFTERSHOCK — масштабна проєкція на будівлю галереї від відомого артиста Herman Kolgen з Канади.
З повною програмою офлайн та онлайн подій, у якій заплановані кураторські екскурсії, нетворкінг події, конференція та аудіовізуальні перформанси, можна ознайомитись на сайті https://ubiennale.com/ та у соціальних мережах: 
 
Відвідати Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва можна щодня з 12:00 до 20:00, у культурно-мистецькому комплексі “ARTAREA”: в Києві по вулиці Софіївська, 11-15. Кожного дня о 13:00, 15:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 ви можете пройти екскурсією по виставці з супроводженням медіаторів. Вхід вільний
Український культурний фонд державна установа, створена у 2017р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. Сайт: ucf.in.ua facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва
Культурно-мистецький комплекс “ARTAREA” вулиця Софіївська, 11-15
15-30 жовтня
Вхід вільний

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини