До Івано-Франківської духовної семінарії завітали гості зі Східної України – владика Степан Меньок, екзарх Донецький і Іван Талайло – адміністратор парафії св. Миколая Чудотворця в м. Кривий Ріг.

опубліковано: 2021.10.09 | Коментарів: 0 | Переглядів: 650
7 жовтня до Івано-Франківської духовної семінарії завітали гості зі Східної України – владика Степан Меньок, екзарх Донецький, а також о. Іван Талайло  – адміністратор парафії св. Миколая Чудотворця в м. Кривий Ріг. Метою зустрічі було введення семінаристів у особливості душпастирського служіння на східних теренах України. 

Зустріч розпочалася зі спільного обіду, на якому, окрім високодостойних гостей та членів ректорату, був присутній Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. 

Опісля в семінарійному храмі відбулася зустріч із вл. Степаном, який розповів семінаристам про особливості священичого служіння на теренах Східної України.

“Якби зібрати всіх семінаристів з усіх семінарій, їх би налічувало приблизно 600-700 осіб. Це відразу націлює на події під Крутами… отож поставмо собі питання: чи мали ми б такої сили духу, як вони? Чи готові ми б були піти на таке мучеництво, як вони? Тому є важливою формація, яка, на перший погляд, є невидимою, але обов’язково мусить пройти крізь серце семінариста” – такими словами розпочав свою промову владика Степан.

Протягом усієї зустрічі, владика Степан, радо ділився своїм життєвим досвідом і спогадами як про часи підпільної Церкви, так і її незалежності. Про початок свого священичого покликання згадує так: “Коли наш отець говорив: “Ви всі будете священиками!”, я вигукував: “Я перший не буду!”… та обставини склалися інакше… Коли я був прийнятий до згромадження Отців Редемптористів, мене приваблювали східні терени України, адже була можливість втілити в життя головний задум Альфонса Ліґуорі, засновника чину згромадження Отців Редемптористів, – обслуговувати тих людей, які мають найбільшу духовну потребу. Саме схід України був таким місцем. І я абсолютно не шкодую про свій вибір.”

Також владика Степан поділився статистикою діяльності Донецького екзархату: “Станом на сьогодні, у Донецькому екзархаті працюють 53 священники та функціонують 72 парафії. Роботи є вдосталь, тому радо запрошуємо усіх працівників на Христову ниву!”

Після цього о. Іван Талайло поділився власним досвідом служіння на місійних теренах: “Найбільше подобається у служінні на Сході те, що не потрібно робити чогось незвичайного. Люди тут є дуже простими та відкритими. Образ священник довгий час для них був далеким і недоторканим, тому отцівська щирість і відкритість сприймається людьми як щось незвичайне”.

Наприкінці зустрічі владика Володимир подякував гостям за проведену зустріч і наголосив на важливості таких конференцій: “Ще починаючи із семінарійних лав, слід проводити більше таких зустрічей. Адже з них можна багато почерпнути. Завжди собі пам’ятаймо, що ми потрібні усюди: і на Заході, і на Сході, і за кордоном. Добре вчіться, щоб дійсно могти бути тими вчителями, яких посилає Господь, і яких потребують вірні”.

На завершення зустрічі ректор семінарії прот. Олексій Данилюк висловив слова вдячності архієреям, а опісля всі зробили спільне фото.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини