Серпень: законодавчі зміни і не тільки

опубліковано: 2021.07.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 65

 

 1) З 1 серпня тариф на електроенергію для населення залишиться без змін

Ціни на електроенергію для населення з 1 серпня залишаються 1,68 грн за кВт-год. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів 28 липня.

2) Індексація зарплати – нюанси у cерпні

Індекс споживчих цін, на підставі якого здійснюється розрахунок для проведення індексації, за червень  2021 р.становив100,2%. Він не вплинув на коефіцієнти індексації. Тому всі роботодавці будуть нараховувати індексацію за коефіцієнтами на рівні липня 2021 року.  

 

3) 2 серпня – останній день для сплати ПДФО та ВЗ за результатами подання декларацій про доходи

Граничний термін сплати задекларованих сум податків згідно з поданими деклараціями про майновий стан і доходи за 2020 рік не – пізніше 2 серпня.

 

4) 9 серпня- граничний термін подання звітності за II квартал 2021 року

9 серпня є граничним терміном подання податкової звітності за II квартал 2021 року, а також алкогольно-тютюнової звітності за липень 2021 року.  

 

5) 19 серпня - граничний строк сплати податкових зобов'язань за ІI квартал 2021 р. Яких саме, - дивіться  тут.

Нагадуємо, що до кінця серпня діє карантин. Тому фінансових штрафів за несвоєчасне звітування та несплату податків - не буде. Але це правило не поширюється на ПДВ, рентну плату та акциз. До того ж діють й адмінштрафи за ці порушення. 

 

6) З 23 серпня е-паспорти будуть використовуватися на рівні паперових

Закон №1368-IX закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів. Це дасть змогу використовувати ці цифрові документи під час подорожей залізницею або літаком у межах України; під час медичного обслуговування чи банківських операцій; для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти; під час придбання товарів у магазині й для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

 

7) Карантин в Україні діє до 31 серпня

Згідно з постановою КМУ від 16.06.2021 р. №611  карантин в Україні триватиме до 31 серпня 2021 року. Проте велика ймовірність, що його продовжать і надалі. Про це повідомимо окремою новиною.

 

8) До 31 серпня діє перехідна модель формування е-лікарняних

З 4 червня по 31 серпня  2021 року діє перехідний період, коли листки непрацездатності будуть створюватися як в електронній формі (тими лікарями, які мають відповідні технічні можливості), так і в паперовій формі (якщо можливості скласти е-лікарняний у лікаря не буде).

 

9) І про приємне... додаткові вихідні дні у серпні

У серпні будемо мати 21 робочий день та 10 вихідних. З них чотири вихідні дні поспіль – з 21 по 24 серпня, з відпрацюванням у суботу 28 серпня

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини