СБУ закликає учасників виборчого процесу дотримуватися закону

опубліковано: 2021.03.26 | Коментарів: 0 | Переглядів: 85

Напередодні дня проведення проміжних виборів до Верховної Ради України на 87-му виборчому окрузі з центром у місті Надвірна СБУ звертається до учасників виборчого процесу із закликом забезпечити проведення чесних і прозорих виборів. Служба безпеки України наголошує на необхідності неухильного дотримання громадянами виборчого законодавства та норм Кримінального кодексу України.

СБУ інформує, що спільно з ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури здійснює документування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 160 КК України – підкуп виборця.

У межах кримінального провадження правоохоронці досліджують інформацію про організацію схеми підкупу виборців так званої «сітки» на користь одного з учасників виборчого процесу. Якщо вина фігурантів буде доведена у суді, то їм загрожує позбавлення волі на термін від п’яти до семи років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до п’яти років.

Служба безпеки України у межах своїх повноважень вживає всі необхідні заходи для недопущення будь-яких спроб викривлення результатів проміжних виборів 28 березня і дестабілізації громадського порядку в день їх проведення. Така діяльність також може бути пов’язана з розвідувально-підривною діяльністю іноземних спецслужб.

СБУ закликає громадян повідомляти про порушення виборчого законодавства і факти незаконного втручання у виборчий процес за телефоном гарячої лінії СБУ: 0 800 501 482 або Управління СБУ в Івано-Франківській області (0342) 52-22-95.

Зокрема, просимо громадян інформувати правоохоронців у випадку наявності інформації:

       - про підготовку до скоєння терористичних актів, посягання на життя державного чи громадського діяча, а також суб’єкти виборчого процесу;

       - про факти посягань на суб’єкти виборчого процесу, виборчі штаби, окружні чи дільничні виборчі комісії;

       - про злочини проти виборчих прав і свобод громадянина, передбачених статтями 157-160 Кримінального кодексу України.

       - про виявлені підозрілі або вибухонебезпечні предмети, залишені без нагляду транспортні засоби,

          - про перебування в регіоні підозрілих осіб. 

Інформація, що надійде, буде ретельно перевірена. За результатами перевірки будуть прийняті процесуальні рішення відповідно до чинного законодавства.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини