Що потрібно знати про декларування

опубліковано: 2021.03.04 | Коментарів: 0 | Переглядів: 48

Посадові особи місцевого самоврядування мають подати щорічні декларації до 1 квітня. Тому Івано-Франківський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів консультацію для представників п'яти прикарпатських громад, яка була присвячена електронному декларуванню посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до ЗУ "Про запобігання корупції».Про це інформує Івано-Франківський РО.

 

Керівник Івано-Франківського РО Руслан Панасюк зазначив, що подання електронних декларацій може стати своєрідним викликом березня, тому потрібно потурбуватися про правильність організації роботи посадовців. 

Радник Івано-Франківського РО Максим Чопей зауважив, що тема є актуальною і громади неодноразово зверталися до експертів, аби отримати роз'яснення з цього приводу. 

Зауважимо, що захід відбувся в межах обміну радниками, тому детальніше про декларування присутнім розповів радник Тернопільського РО Михайло Лисиканич. У своєму виступі він пояснив, що існує 4 типи декларацій: перед вступом на посаду, щорічна, перед звільненням та після звільнення. Причому, кожну з них слід ретельно заповнювати.

Експерт підкреслив, що час декларанти нехтують розділом, де йдеться про неповнолітніх дітей, забуваючи, що їм може належати певна власність, а також не подають інформацію про причепи, сільськогосподарську техніку та човни. 

Окремо він торкнувся законодавчих та нормативно-правових актів, які регулюють подання декларацій посадовими особами місцевого самоврядування. 

Додамо, що дискусія під час онлайн-заходу виявилася жвавою, адже присутні мали чимало запитань. 

 

Довідково:

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини