Газовики подають до суду на прикарпатців, які боргують за доставку газу

опубліковано: 2021.02.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 79

В січні справи понад 130 боржників за доставку газу передано до суду, ще 20 тисяч отримали досудові повідомлення.

Про це повідомили у пресслужбі «Івано-Франківськгазу». В компанії кажуть, що передають до суду справи, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку.

До прикладу, цього року судом було задоволено заяви про стягнення боргу із мешканців села Раковець Богородчанського району. Один споживач заборгував 2851 грн, інший – 2992 грн. Тепер односельцям доведеться сплатити судові витрати - 2,1 тис. грн, суму боргу вони уже сплатили. У випадку несвоєчасної оплати заборгованості, споживачам довелося б оплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми боргу.

Щоб отримати судове рішення не обов’язково мати борг за розподіл у кілька тисяч грн. У цьому переконався мешканець Перегінська. Його сума заборгованості становила 700 грн. Боржник рік не сплачував за доставку газу. Цього року довелося у судовому порядку. Минулого року, кажуть газовики, стягувалися борги за доставку газу у судовому порядку і на суму менше ніж 500 грн.

«Як свідчить статистика, понад 50% боржників, справи яких передають до суду, одразу сплачують за доставку газу. Решта споживачів – у судовому порядку. Втрата субсидії, оплата судових витрат, виконавчого збору, а в окремих випадках – заборона виїзду за кордон, – такі наслідки чекають на злісних боржників нашої компанії. Тому рекомендуємо не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно», - говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Газовики кажуть – змушені подавати до суду. Адже ці кошти є головним джерелом фінансування діяльності газорозподільної компанії. Підприємство спрямовує їх на утримання аварійно-диспетчерської служби, обслуговування газорозподільної системи, а це понад 15,5 тис. км газопроводів, 826 газорегуляторних пунктів та 1461 шафовий газорегуляторний пункт, а також багато іншого обладнання. Сюди також входить оплата праці робітників, податки та багато іншого.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини