Як правильно вибирати насіння для багатого урожаю?

опубліковано: 2021.02.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 191

З приходом останнього зимового місяця вже відчувається і наближення довгоочікуваної весни. Посівна  — не за горами. Потрібно заздалегідь подбати про якісне насіння для своїх дачних і присадибних ділянок. Купити насіння овочів можна круглий рік. Бурхливий період продажів припадає на кінець зими і продовжується майже всю весну. В цей період буває складно придбати насіння потрібного сорту, якщо не подумати про це завчасно. І звичайно, кожен городник або фермер мріє придбати якісне насіння.

 

Як правильно вибирати насіння для багатого урожаю?

Моя перша порада - вибрати, яке насіння ви хочете придбати, перш ніж йти в магазин. Коли ви вже у магазині, може бути пізно. Загубившись у лабіринті інформації та великому виборі, ви купуватимете не те, що вам потрібно, а те, що продавець хоче продати вам. Пам’ятайте, що продавець не завжди є хорошим консультантом.

Роздумуючи над тим, яке насіння  придбати, зверніть увагу на ті сорти, які вам чи вашій родині найбільше смакували, подобалися. . Однак у межах певного виду у вас буде на вибір низка сортів насіння овочів, що відрізняються не тільки смаком, але й вимогами до вирощування, часом дозрівання та стійкістю до хвороб.
Оскільки ми зазвичай вирощуємо овочі на власній ділянці, щоб їсти здоровішу їжу, ніж ту, що купується в магазинах, ця остання особливість набуває особливого значення. Ну, а вирощування сортів стійких до хвороб, є найдешевшим та найефективнішим способом уникнути необхідності хімічного захисту овочів проти хвороб та шкідників.
Інформаціяпро стійкість даного сорту розміщується на упаковці насіння . Зазвичай ми можемо зустріти тут термін «стійкий сорт», що означає повну стійкість до даної хвороби, і термін «толерантний сорт», що означає, що даний овоч може захворіти, але він буде це добре переносити і хвороба не погіршить якості врожаю.

Районування

Правильно обраний сорт або гібрид буде запорукою успіху для отримання хорошого врожаю. Найбільш важливим критерієм вибору насіння прийнято вважати районування, тобто прив'язка певного сорту культури до місцевості, в якій були отримані найкращі результати врожайності. Таким чином, перш ніж йти в магазин вибирати насіння Вам слід вивчити інформацію про сорти культур, які раніше були успішно вирощені у Вашому регіоні

Упаковка

Прийшовши в магазин і взявши в руки той чи інший пакетик насіння слід звернути увагу на його упаковку. Упаковка, яка не має поліетиленовоїго прошарку, не здатна забезпечити довге зберігання насіння і, якщо  насіння знаходилися в приміщенні з високою вологістю - відсоток їх схожості буде значно знижений. Насіння, оброблені фунгіцидами, будуть пофарбовані в зелений або червоний колір.

Також у Ваших руках може виявився невеликий, герметично упакований пакетик насіння з поліетиленовим прошарком з фольги, що забезпечує збереження насіння від потрапляння ультрафіолетових променів. Це також є показником того, що перед Вами якісний посадковий матеріал.

На пакеті з фасованим насінням,призначеним для роздрібної торгівлі зазначається назва країни виробника,фірми, підприємця, товарний знак, юридична адреса пакування насіння, культура,сорт(гібрид), маса або кількість штук насіння в пакеті, номер партії, рік урожаю,  коротка інформація про культуру ,поради щодо вирощування.

Ще одним правилом при купівлі насіння варто виділити те, що не варто купувати посадковий матеріал мимохідь, наприклад, в супермаркетах або стихійних ринках, оскільки у таких точках продажу не завжди можуть дотримуватися необхідних умов зберігання. Віддавайте перевагу перевіреним магазинах або інтернет-сайтам, які професійно займаються продажем насіння.

Спеціалізовані магазини з продажу насіння мають ряд переваг:

Ви можете отримати кваліфіковану допомогу при виборі сорту чи гібриду.

Профільні магазини дотримуються умови зберігання посадкового матеріалу, адже налаштовані на довгострокове співробітництво з покупцями і турбуються про репутацію магазину, що значно знижує шанс придбання неякісного продукту.

За потреби Вам завжди зможуть надати документацію (сертифікат якості).

Намагайтеся купувати насіння різних виробників і сортів, так Ви зможете компенсувати можливе зниження показників урожайності сорту в новому посадкового періоді .

Обов̓язково зберігайте чек на придбання насіння, лише з його допомогою зможете довести,що придбали товар саме в тому місці.

 

Більш детальну інформацію та консультації з вищезазначених питань можна отримати в управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській  області за адресою: вул. Шевченка, 1, с.Підлужжя, Тисменицького р-ну, тел. 0342-78-76-67.

Оксана Ковальчук – провідний спеціаліст управління фіто санітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в івано-Франківській області

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини