Робота в Польщі: як отримати дозвіл на працю та де шукати вакансії

опубліковано: 2021.02.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 77

 

Робоча віза для українців

Працевлаштування українців у Польщі полегшує робоча віза. Вона дає можливість претендувати на рівні права з поляками на ринку праці та отримувати гідну заробітну плату.

На сьогодні наші західні сусіди радо приймають українців на роботу і робоча віза до Польщі оформляється без проблем. Віза з правом роботи у цій країні виробляється двома способами: необхідно або звернутися в консульство в Україні або займатися оформленням безпосередньо в Польщі. Якщо польська робоча віза буде вироблятися в консульстві, то краще заздалегідь підготувати необхідні документи:

 • заповнену візову анкету;
 • дві фотографії потрібного формату та якості;
 • оригінал та копію паспорта для виїзду за кордон;
 • оригінал і копію українського паспорта;
 • оригінал та копію страхового поліса;
 • запрошення на роботу з польської сторони.

На розгляд документів здебільшого йде 5-7 днів. Після цього громадянин України отримує відмітку з рішенням у свій паспорт, і за позитивної відповіді може відправлятися на омріяну роботу. Перевірити візовий статус можна, зателефонувавши на гарячу лінію консульства. Робоча віза для українця передбачає легальне працевлаштування протягом тривалого проміжку часу, тому за наявності довгострокових планів на роботу в Польщі оформлення відповідної візи – обов’язкове.

Дозвіл на роботу в Польщі

Іноземець у Польщі для легальної роботи повинен мати дозвіл на працю. Про це йдеться у чинному законодавстві країни. З отриманням безвізу українцям надано право працювати 3 місяці протягом півроку з моменту в’їзду на територію Республіки. За таких умов для працевлаштування іноземців не потрібна робоча віза, але має бути наявний дозвіл на роботу.

Правила працевлаштування іноземців передбачають надання дозволу на роботу тим, хто на законних підставах знаходиться у країні (віза, документ на перебування від Шенгенської зони, безвізовий в’їзд).

Дозвіл на роботу для іноземця видає воєвода на запит працедавця терміном не більше як три роки. Роботодавець також має надати свідоцтво, що на посаду не претендує ніхто серед поляків.

Іноземці працюють у Польщі за декількома типами дозволів:

 • дозвіл типу A – найпопулярніший: дозвіл на роботу для іноземців видається строком від 1 до 3 років і передбачає працю в будь-якій компанії, що знаходиться в Польщі;
 • дозвіл типу В: передбачає працевлаштування в польському ТОВ терміном, що не перевищує півроку протягом 12 місяців;
 • дозвіл типу C: іноземець перебуває у відрядженні у польській філії, термін не більше як 30 днів;
 • дозвіл типу D: іноземець перебуває у відрядженні від компанії, що не має філій у Польщі;
 • дозвіл типу E: іноземець працевлаштований в іноземній фірмі, але відправлений у Польщу на термін понад 3 місяці.

Наголошуємо, що легальна робота в Польщі неможлива без дозволу на роботу.

Де шукати роботу на польському ринку праці?

Умови роботи в Польщі можуть бути різними: деякі компанії пропонують більшу вигоду, ніж вітчизняні компанії, інші – наживаються на іноземцях та не дають їм жодних прав. Тому шукати роботу за кордоном потрібно ще ретельніше, перевіряючи роботодавців та аналізуючи ринок.

Для початку необхідно вибрати перевірений веб-сайт з працевлаштування. Далі визначитися з містом, де ви плануєте працювати. Найбільше вакансій на польському ринку праці традиційно зосереджено у великих містах: ВаршавіКракові та Вроцлаві. На веб-сайті ви також знайдете підказки, як шукають роботу в Польщі, кого потребують роботодавці, як побудувати свою кар’єру тощо.

Праця українця в Польщі з кожним роком цінується все більше, а легальна робота надає іноземцям багато переваг та можливостей.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини