У Новицькій громаді відбувся фестиваль"Різдвяний передзвін”

опубліковано: 2021.02.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 89

У недільне надвечір'я у Добровлянах на подвір'ї ліцею відбувався фестиваль коляди та вертепного дійства "Різдвяний передзвін". Жителів і гостей села на дійство скликав зразковий аматорський духовий оркестр під орудою Василя Прокопіва Народного дому села Підмихайля. Оркестр виконував мелодії колядок і щедрівок. Більше фото — в нашому інтернет- журналі Кalushnews.city.

 
Як і годиться, до слова та Божого благословення на успішне проведення фестивалю запросили настоятеля храму Богоявлення Господнього, отця Дмитра Сурака.
Відкрив фестивальну програму наймолодший учасник фестивалю, лауреат численних конкурсів Арман Гриньків із Народного дому Підмихайля. Вихованець Лілії Лукач виконав колядку "Хай Ісус мале дитя" та отримав не лише подяку Новицької сільської ради, але й гучні оплески глядачів.

 

 

Унікальні колядки "Діва Марія ризи вишивала" та "У лісі на морозі" виконали учасники народного аматорського фольклорного колективу "Візерунок" Народного дому села Середній Угринів, яким керує Мар'яна Балабан.

 

 

Новорічно-різдвяні традиції з Меланкою та Василем, колоритними персонажами, народними жартами на сучасний лад майстерно відтворили учасники театральних колективів із Новиці (керівник Марія Василишин) та Завою (керівник Лілія Мина).

Щирістю виконання колядок "Через поле, через доли", "Радуйся, земле" вразив дитячий вокальний ансамбль із Добровлян, керівник Світлана Петрів

 

 

 

Оваціями проводжали виступ вокального ансамблю НД села Старий Угринів, яким керує Марія Федорів. Відома колядка "Що то за предиво" у виконанні дівчат звучало по-новому.

 

 

На фестивалі звучали стародавні і сучасні колядки, добре знані всіма і маловідомі у виконанні фольклорного колективу НД с. Грабівка, керівник Надія Тимків ("На Різдво Хрестове", "Ой Лелія, Лелія"), фольклорного колективу "Добровляночка", керівник Світлана Петрів ("До шопи", "По всьому світу").

Вокальною окрасою фестивалю стали виступи лауреаток численних міжнародних і всеукраїнських конкурсів — Христини Лукач (колядка "Тиха ніч") та Соломії Тимків ("Спи Ісусе, спи") із Підмихайля, вихованок Лілії Лукач.

Новицький сільський голова Богдан Дадяк привітав громаду та висловив слова вдячності всім, хто брав участь у дійстві, батькам, вчителям, працівникам культури — за те, що дбають про збереження українських традицій, організаторам фестивалю і зокрема його ведучій Наталії Ільків, головному спеціалісту сектору молоді, спорту, культури та туризму Новицької громади,

 

Староста Добровлянського старостинського округу Леся Красько подякувала організаторам за те, що обрали саме їхнє село Добровляни для проведення фестивалю, та висловила сподівання, що Добровляни можуть стати культурною столицею Новицької громади.

Всіх учасників фестивалю коляди та вертепного дійства "Різдвяний передзвін" нагородили подякою Новицької сільської ради територіальної громади.
Завершився фестиваль спільною колядою під супровід духового оркестру.

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини