Робота з відновлення написів на хрестах військового кладовища в Калуші продовжується (ФОТО)

опубліковано: 2021.02.01 | Коментарів: 0 | Переглядів: 83

30 січня директор КП «Ритуальна служба Калуської міської ради» Олександр Коваль разом із Андрієм Шутяком, який не один рік займається військовими похованнями, продовжили роботу із відновлення написів на хрестах військового кладовища в Калуші, інформує радіо "Калуш ФМ".

– Продовжили вичищати написи на хрестах. Це кропітка і делікатна робота, яка допоможе точно встановити: імена бійців, роди військ, порядковий номер могили, дату смерті і перепоховання, причетність бо батальйону і належність до армії, – зазначив у коментарі «Калуш ФМ» Олександр Коваль. – Перебуваючи на території Польщі чи Німеччини, бачив з якою повагою відносяться до військових поховань, тому вважаю своїм обов’язком навести порядок на старому Калуському кладовищі – як на військовому, так і на цивільному. А ще з допомогою Андрія Шутяка встановити контакти з Європейськими пошуковими організаціями.

Попереду ще багато роботи, каже Олександр Коваль, бо необхідно:

– відчистити кожну букву від цементного розчину, вапна, фарби, бруду;
– відмити хрести від шарів вапна і бруду, вичистити від лишайників і моху;
– провести ремонт пошкоджених хрестів;
– обезжирити і провести захист;
– пофарбувати;
– відновити написи;
– вирівняти хрести;
– вичистити і спланувати територію.

Але у хлопців є: бажання, потенціал і головне бачення того, яким має стати військове кладовище в Калуші після проведення реставраційних робіт.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини