Пояс тропічних дощів коливається від північних до південних тропіків, приблизно відповідаючи сонячному екватору. По суті це зона активних дощів, розташована навколо тропіків. Ця смуга не статична, оскільки постійно змінює положення, підлаштовуючись під зеніт Сонця, інформує Ukr.Media.

Але якщо такі переміщення вважаються нормою, то зміщення поясу на більш істотні відстані може спричинити серйозні наслідки для клімату багатьох країн.

Дослідники Каліфорнійського університету в Ірвіні виявили, що цей процес уже запущений. Більш того, смуга тропічних дощів зсувається нерівномірно.Створені кліматичні моделі показали, що пояс одночасно рухається на північ у східній півкулі і на південь — у західній.

Таке зміщення поставить під удар продовольчу безпеку мільярдів людей. Населення багатьох країн вже до 2100 року позбудеться доступу до води і не зможе стабільно виробляти продукти харчування.

Засуха вкорениться відразу в декількох регіонах планети — в південно-східній Африці, півдні Індії, Мадагаскарі і Центральній Америці (область між США і Латинською Америкою).

Не варто забувати, відзначають вчені, що все це відбувається на тлі танення льодовиків і втрати снігового покриву на полюсах. Все разом прискорює підвищення температур Землі і посилює тим самим кліматичну кризу.