Івано-Франківська обласна рада вимагає не підвищувати ціни на газ

опубліковано: 2021.01.20 | Коментарів: 0 | Переглядів: 74

Сьогодні, 20 січня, в Івано-Франківську відбулась позачергова третя сесії обласної ради.

Депутати зібралися, щоб проголосувати за одне питання – звернення обласної ради щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії, інформує "Галицький кореспондент". 

“Ми глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення. В умовах тривалого карантину, введення обтяжуючих законів для бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників, президент та прем’єр-міністр України підготували нам черговий “новорічний подарунок”. Вони підняли тарифи на житлово-комунальні послуги та засвідчили у такий спосіб реальну “турботу та підтримку” про українців”, – зачитав текст звернення Василь Гладій, перший заступник голови облради.

Такі дії органів державної влади викликали зростання рівня напруги та соціального збурення громадян, в результаті чого розпочалися масові акції протесту по всій Україні. За словами депутатів, встановлення граничної ціни на газ та рекомендації щодо зменшення вартості транспортування газу не мають носити ситуативний характер, оскільки це жодним чином не вирішує проблему загалом.

“Обласна рада вимагає вимагає запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та НКРЕКП, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення, гарячу воду. За час дії мораторію потрібно розробити чіткий механізм функціонування ринку газу в Україні, який виключатиме можливість будь-яких зловживань постачальниками природного монопольного становища, яке призводить до підвищення цін для населення”, – йдеться у тексті звернення.

Івано-Франківська обласна рада проголосувала за це звернення. Чи відреагує якось на нього Президент України, ВРУ та Кабмін – наразі невідомо.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини