Заблукалого у Карпатах львів’янина знайшли в Румунії

опубліковано: 2021.01.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 60

25-річного львів’янина, який загубився під час сходження на гору Піп Іван Мармароський, розшукали.

Два дні закарпатські рятувальники прочісували гірську місцевість у хуртовину і 15-градусний мороз. Виявили заблукалого туриста волонтери з добровільного рятувально-пошукового поста у Мармаросах за півкілометра від кордону на румунській стороні. У нього обмороження кінцівок, повідомляє ZAXID.NET

25-річний львів’янин Стефан сам пішов у похід на гору Піп Іван Мармароський (1936 м). Вдень 14 січня був сильний снігопад, який дав приріст снігу понад 50 см. Турист втратив орієнтир та загубився. Львів’янин сам зателефонував рятувальникам. Також до волонтерів ввечері подзвонив його друг, скинув приблизні координати заблукалого і попросив допомоги ще у пошукової групи.

«Він розповів, що його засипає снігом, болить нога, два рази він відкопував свій намет від снігу, бо такі сильні снігопади ламають намет. О 10 вечора два наші волонтери на скітурі (гірські лижі, на яких можна ходити) вирушили на пошуки», – розповів Олексій Тригуб’як.

Загубленого під час хуртовини Стефана віднайшли за 2-3 години десь за півкілометра від кордону на румунській стороні.

«Знайшли туриста за світлом його ліхтарика вже без намета, він важко пересувався. Наші хлопці перетрусили його рюкзак, викинули все зайве, щоб полегшити його. І почали транспортувати його на пластиковій ак’ї (евакуаційній ноші, що ковзає по снігу). Близько 7 ранку вони були на хребті гори Піп Іван. За допомогою 40-метрової мотузки і альпіністського спорядження спустили його з гори вниз. О 6 годині вечора 15 січня його доставили до гірського притулку», – повідомив  Олексій Тригуб’як.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини