У ЦГЗ нагадали, як достроково припинити самоізоляцію після новорічних подорожей з-за кордону

опубліковано: 2021.01.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 64
 
У Центрі громадського здоров'я МОЗ нагадали алгоритм дострокового припинення самоізоляції після повернення з новорічних подорожей з-за кордону. Це буде можливо лише за умови негативного тесту на коронавірус.
 
 
Його ЦГЗ 3 січня опублікував на своїй сторінці у Facebook, передає ТСН.
 
Отже, щоб достроково припинити самоізоляцію людям, що повертаються з новорічних подорожей з-за кордону, потрібно - завантажити застосунок "Дій вдома" і зробити ПЛР-тест у верифікованій лабораторії України. Перелік лабораторій: http://bit.ly/3aZirRD.
 
Зазначається, що лабораторії, які не мають доступу до системи, не можуть внести результати дослідження для зняття самоізоляції через додаток "Дій вдома".
 
Після цього дані про негативний результат лабораторія вносить самостійно. "Будь-які відомості про негативний результат ПЛР-тестування, надіслані на пошту, повідомленням у соцмережах, надані телефоном тощо, до роботи не приймають. Результат дослідження лабораторія має ввести в електронну базу даних", - пояснили у ЦГЗ.
 
Уточнюється, що номер телефону має відповідати номеру, для якого активовано застосунок "Дій вдома", і має бути записаний у правильному форматі. Водночас допускається й іноземний номер. За коректність та оперативність внесення даних відповідають лабораторії, що здійснюють тестування.
 
Згодом дані електронної платформи синхронізуються із сервісом "Дій вдома", це відбувається автоматично щогодини й без вихідних.
 
 
"Центр громадського здоров’я не опрацьовує дані в ручному режимі! З усіх питань щодо введення або редагування даних необхідно звертатися до лабораторії, яка виконала тестування. З усіх питань щодо роботи "Дій вдома" звертайтеся до Міністерства цифрової трансформації, що є адміністратором застосунку. З питань порядку перетину кордону звертайтеся до Державної прикордонної служби України", - зазначили у ЦГЗ.
 
За додатковою інформацією українці можуть звернутися до відділу організації лабораторної роботи ЦГЗ за номером: 044 294 64 99. У разі, якщо громадяни мають негативний тест ПЛР, виконаний за кордоном (є інформація англійською чи українською), але прикордонники все ж таки змусили встановити застосунок "Дій вдома", необхідно надіслати запит до ЦГЗ на адресу: contact@phc.org.ua.
 
Нагадаємо, 23 грудня 2020 року Кабмін схвалив законопроєкт, який передбачає штафи за порушення самоізоляції та обсервації. Розмір штрафів пропонується встановити до 8500 грн. 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини