Едуард Прощук: «Громади мають ставати самостійними, щоб людям було комфортно жити у своєму містечку чи селі»

опубліковано: 2020.12.31 | Коментарів: 0 | Переглядів: 112
Пандемія COVID-19 у світі, карантин, червневі паводки в Західній Україні, неприпинення війни на Сході – ці події особливо вплинули на життя українців у 2020 році. Та навіть у цих умовах здобутки є. Чимало важливих законів прийнято у Верховній Раді, децентралізація працює, створені нові ОТГ тощо.

Про рік, що минає, складнощі роботи під час пандемії, депутатську діяльність розповідає Едуард Прощук – народний депутат України, віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби України, пише Репортер.

Про рік, що минув

Було важко, але здобутки є. Попри непередбачувані видатки і перерозподіл кош­тів з держбюджету, вдалось відстояти фінансування для інфраструктурних об’єктів, відремонтувати десятки кілометрів доріг в окрузі, придбати сучасне медичне й освітнє обладнання.

Ми зрозуміли, яке важливе вміння людини – адаптуватись. Упродовж року вчилися носити маски, дотримуватись карантину й повного локдауну, вчили наших дітей, що таке соціальна дистанція і навіщо її тримати. Підприємці знаходили нові напрямки роботи, всі переходять в онлайн: у спілкуванні та бізнесі. Навіть урядовці проводять засідання через відеозв’язок.

Закінчується рік, який вкотре дав розуміння, що, попри виклики, ми можемо жити і розвиватись. Економіка, продовження реформ, війна на Сході – саме у цих сферах українці найбільше чекали змін. Усі розуміють, що підняття економіки країни після важкого року очікувати не варто. Реформи продовжуються, але не такими темпами, як хотілось би. Обмін полоненими відбувся, Віталій Марків повернувся додому, але перемир’я немає, домовленості не працюють, ворог їх не виконує!

Про роботу у Верховній Раді

Наприкінці кожного року аналізую, що вдалося зробити, і чого не вдалося. Дуже важливо, що у 2020 парламент прий­няв низку важливих законів для покращення інвестиційного клімату: для ФОПів збільшення лімітів, перенесення введення касових апаратів, одноразові допомоги, мораторій на перевірки тощо.

На округ (Калуський район, Рогатинський та частина Галицького) впродовж року вдалось залучити понад 380 млн грн. Продовжується будівництво школи в Боднарові та спорткомплексу в Новиці. Закупили сучасне обладнання для ліцеїв № 2 та 10, училища № 7 у Калуші, декілька шкільних автобусів. На території Голинської школи закінчили будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям. Відповідно до потреб лікарень Калуша й Рогатина придбали нове медичне обладнання. Сімейні лікарі отримали нові авто, щоб зручно виїжджати до пацієнтів.

Влітку частину Прикарпаття накрили паводки і внесли корективи в планову роботу. Всі мобілізувались навколо стихії та подолання її наслідків: люди та представники влади усіх рівнів. Одразу з резервного фонду виділили чималу суму на ліквідацію наслідків паводків.

Станом на сьогодні на Калущині й Рогатинщині майже всі об’єкти відбудовані. Крім того, за моєї ініціативи в екологічному комітеті напрацьовуємо законодавчу базу для протипаводкової стратегії країни та спільно з обласною радою – протипаводкову стратегію області. Превентивні заходи обійдуться державному бюджету значно дешевше, ніж ліквідація наслідків.

Про перспективи розвитку

Відстоювати у парламенті перспективи розвитку Прикарпаття та округу – моя щоденна робота. Регіон потребує економічного зростання, створення умов для успішної роботи малого й середнього підприємництва та залучення міжнародних інвесторів. Не помилюсь, якщо скажу – розпочинати треба з інфраструктури, комунікацій, доріг. Наприклад, через стан міжнародної траси М-12, яка проходить Рогатинщиною, немає зацікавлення інвесторів цією територією. Добратись туди складно, але Укравтодор передбачив і освоїв близько 100 млн грн на цю дорогу, відремонтувавши близько 10 км об’їзної Рогатина до села Пуків.

Сподіваємось на активне продовження робіт у наступному році. Це вирішить питання транспортної доступності та сприятиме розвитку регіону. Серед пріоритетних напрямків діяльності на наступний рік: дороги, інфраструктура, медицина, благоустрій, екологія.

Про спорт

На початку року власними силами нам вдалось відкрити Академію боротьби на базі Прикарпатського університету. Нещодавно в Сербії закінчився Кубок світу, де в тому числі вихованці Академії у складі збірної вибороли призові місця. Це неабияк мотивує працювати для розвитку та успішного майбутнього нашої молоді та дітей.

Спорт, зокрема боротьба, виховує повагу, цінності та відповідальність. Крім батьків, важливу роль у вихованні дитини може відігравати тренер, який стає наставником та другом. Так було у мене і такого я бажаю своїм дітям та спортсменам, які почали свій шлях. Спорт – це правила, особистісний розвиток та бажання вдосконалюватись щодня.

Про плани та мрії

Звісно, ми всі чекаємо, щоб пандемія COVID-19 закінчилась, а економічний розвиток країни й регіону зростав. Маю в планах багато проєктів для Прикарпаття, хочеться разом з місцевою владою та активними громадами їх втілити. Аби діти й молодь мали більше простору для розвитку і відпочинку, щоб громади ставали самостійними, щоб людям було комфортно в своєму містечку чи селі.

Велике будівництво окружної дороги в Калуші Укравтодор запланував на 2021 рік. Я дуже сподіваюсь на реалізацію їхніх планів, люди цього дуже чекають. Щиро вболіваю, щоб у новому році нормалізувалась ситуація з пандемією. Щоб кожна родина відчула добробут і всі були здорові!

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини