Калуські і львівські лікарі врятували життя калушанці

опубліковано: 2020.12.26 | Коментарів: 0 | Переглядів: 57

Точний діагноз, злагоджена робота  медичних колективів різнорівневих медичних закладів України, транспортація до кардіохірургії Львіської обласної лікарні та операція врятували життя 41-річній жінці.

Про випадок, який трапився у день католицького Різдва, повідомила медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш:

"Різдво — період чудес! В медичному житті за "чудом" стоїть високий професіоналізм, колегіальність, злагоджена робота багатьох медичних колективів різнорівневих медичних закладів України.

Клінічний випадок, який стався в нашій Калуській ЦРЛ, є тому яскравою ілюстрацією. О 23.12 в реанімаційне відділення госпіталізували пацієнтку 1979 року народження з раптовою задишкою, падінням сатурації та нестабільним низьким тиском".

Лікарі відділення анестезіології та інтенсивної терапії та завідувачка кардіологічного відділення М. Царевич встановили діагноз "тромбоемболія легеневої артерії". Діагноз підтвердили на ехокардіоскопії (УЗД серця) та комп’ютерній томографії. Однак важку ситуацію ускладнював, зазначає Наталія Кінаш, ще й "плаваючий" тромб розміром до  в правому передсерді. Тромб у будь-яку хвилину з током крові міг потрапити в легеневий стовбур і остаточно його перекрити, спричинивши смерть молодої жінки.

Після консультацій з фахівцями клініки "Сімедгруп", калуські медики провели тромболізис препаратом "Актилізе", 2 флакони, придбаного лікарнею за бюджетні кошти (вартість 1 флакона — 17 тис грн). Однак даний метод хоч і покращив стан пацієнтки (стабілізувалася гемодинаміку, сатурація стала 100% без кисневої підтримки), але не розчинив "плаваючий тромб". Тому ризик для життя пацієнтки  залишався. В терміновому порядку, після консультації та узгодження з професором Любомиром Куликом, пацієнтку реанімобілем санавіації скерували в кардіохірургічне відділення Львівської обласної лікарні, де її прооперували.

"Подаровано шанс на життя молодій жінці, дружині, мамі чудесних донечок. Дякую завідувачці кардіології Марії Царевич, завідувачам відділень анестезіології та інтенсивної терапії  Любомиру Самотовці та Василю Підлісному, всьому молодому новому колективу "чистої" реанімації. Нашим лікарям УЗД діагностики та кабінету СКТ: ваші обстеження та висновки завжди є високоточними та дуже допомагають клініцистам в роботі, тому  Ви й користуєтесь заслуженим авторитетом у лікарів не тільки Калуського району, а й усієї Івано-Франківської області і сусідніх регіонів. Дякую колегам бригад швидкої невідкладної медичної допомоги, клініки "Сімедгруп" та професору Любомиру Кулику за колегіальність та фахові поради!" — написала медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш.

Окрема подяка і — і медикам екстреної медичної допомоги, які транспортували хвору до лікарні. 

"Слава Богу, що довезли!", — написала Halyna Hrinka-Karaim, — бригаду калуської ЕМД, яка транспортувала цю хвору, а не реанімобілем санавіації".

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини