Відзначення дня Голодомору у селах району

опубліковано: 2020.11.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 117

Щорічно в четверту суботу листопада Україна і світвшановують пам’ять жертв Голодоморів. Голодомор – явище, яке навіки викарбуване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки нашої історії про мільйони безневинних – не підлягають забуттю.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу здійсненим сталінським режимом.

Традиційно в цей день бібліотеки Калуської районної централізованої бібліотечної системи долучаються до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам'яті».

Також у бібліотеках системи оформлено виставки-реквієми, виставки пам’яті на тему голодоморів в Україні, які допоможуть краще пізнати ті трагічні події в житті нашого народу. А напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів проведено хвилини пам'яті, хвилини скорботи, огляди літератури.

 

Користувачі бібліотеки-філіїс. Голинь стали учасниками хвилини пам’яті «Минуле стукає в наші серця».Завідуюча сільської книгозбірні ЛюбовЖекало зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших Голодомор. Читачі  дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули відео-спогад «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Любов Михайлівна звернула увагу присутніх  на книжкову виставку «Сльоза омиває душу».

Також о 16-й годині у День пам'яті жертв Голодоморів бібліотека-філія с. Голинь долучилася  до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті».

Напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів у бібліотеці-філії № 2с. Томашівці проведено хвилину скорботи «Запалім свічку пам’яті», присвячену пам'яті всіх невинно убієнних голодом. Завідуюча бібліотеки Надія Луціврозповіла про штучний голодомор вУкраїні в 1932-33 років. Користувачі бібліотеки Влада, Олег та Вероніка Сикуринець переглянули викладку літератури «Голодомор – геноцид проти людства». А також промовили спільну молитву за всіх померлих від голодомору та запалили свічку пам'яті.

 

27 листопада у бібліотеці-філії с. Лука спільно із Народним Домом проведена хвилина скорботи і пам'яті «Запалимо свічку пам'яті», присвячена Дню пам'яті жертв Голодоморів. Бібліотекар Ганна Щербицька коротко розповіла про трагічні сторінки тих страшних подій української історії, про ще більш трагічні факти Голодомору, коли намагаючись знищити село, як духовну колиску українського народу, зламати національний дух, комуністична влада вбила мільйони ні в чому не винних українців. Також познайомила з літературою книжкової викладки «Пам'ять про голодні роки». Діана Блищик, Ілларія і Віктор Зюлковські, Наталія Трофіменко, Денис Фрик, Сніжана Яцишин запалили свічки пам'яті і разом у спільній молитві згадали мільйони наших співвітчизників, які загинули страшною голодною смертю.

Зроніть сльозу... Бо ми не мали сліз...

Заплачте разом, а не наодинці...

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, 

Що мали зватись гордо - українці.

 Такими словами у бібліотеці-філії с.Довге-Калуське27 листопада розпочалась презентація літературної експозиції«Лиха коса Голодомору». Олена Хованець та Христина Шинкарук пригадали ті страшні події 1932-1933 рр., коли мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодом. Це катастрофа ХХ століття, це злочин, якому немає прощення. У їх виконанні прозвучала пісня «Свіча», Ангеліна Вінтонів прочитала молитву «Матінко Божа». Хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв голодомору та політичних репресій.

У бібліотеці-філії  с. Перекоси 27 листопада 2020 року проведено огляд літератури «Попіл жертв Голодомору стукає в наші серця», приурочений Дню пам’яті жертв голодоморів. Бібліотекар Марія Атаманчук розповіла про Голодомори, які стали найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Адже, українці пережили три голодомори: 1921-1923рр., 1932-1933рр.. і голод 1946-1947 років. Найстрашнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, якого зазнали багато мільйонів невинних людей. Голодомор, пережитий Україною, навіки закарбувався в пам’яті української нації.Бібліотекар презентувала книжкову виставку «Пам'ять голоду, пам'ять серця» та провела огляд представленої літератури. Учасники заходу декламували вірші та зачитували спогади очевидців про страшні події голодних років.        

 

Бібліотека-філія с. Мислів спільно з Народним домом долучилися доВсеукраїнськоїакціїта провели хвилину скорботи «Запали свічку пам'яті». У бібліотеці оформлено викладку книжкових видань, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні. Хвилиною мовчання, запаленою свічкою та молитвою вшановано пам'ять мільйонів невинних людей, які загинули мученицькою голодною смертю.

В с.Діброва у День вшанування пам'яті жертв Голодоморів церковним комітетом і активом села було організовано упорядкування могил на місцевому кладовищі, в якому взяли участь жителі села, їхні діти, онуки, які проживають у Калуші і інших населених пунктах. Упорядкували місцевий цвинтар, виставили металеві стовпчики для огорожі цього цвинтаря і вже підготовленої площі для нового. О 16 годині всі спільно долучилися до Всеукраїнської акції вшанування пам'яті жертв Голодоморів в Україні, мовили спільну молитву, запалили свічки і хвилиною мовчання вшанували пам'ять за померлих своїх рідних та всіх невинно заморених голодом в Україні. В бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну виставку «І поліг наш народ, наче скошене жито».

Методичний відділ ЦРБ

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини