Частка збиткових підприємств Прикарпаття у січні–вересні 2020 року склала 42%
опубліковано: 2020.11.27 | Коментарів: 0 | Переглядів: 97Головне управління статистики інформує. Великими та середніми підприємствами області, які підлягали обстеженню, у січні–вересні 2020 року отримано негативний фінансовий результат діяльності до оподаткування в загальній сумі 4964,4 млн.грн збитку.
Збиткове сальдо фінансового результату до оподаткування сформовано, в основному, за рахунок нерентабельної діяльності підприємств промисловості (3224,4 млн.грн збитку), зокрема підприємств переробної промисловості (2907,7 млн.грн), а саме: з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (4555,7 млн.грн), харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (412,9 млн.грн) та підприємств з водопостачання; каналізації, поводження з відходами (38,8 млн.грн). Збитково спрацювали підприємства сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (1219,8 млн.грн збитку), транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності (93,1 млн.грн), адміністративного та допоміжного обслуговування (22,3 млн.грн).
Позитивне сальдо фінансового результату до оподаткування отримано будівельними організаціями (11,3 млн.грн прибутку).
Частка збиткових підприємств у січні–вересні 2020 року склала 42%, ними допущено збиток у сумі 7455,1 млн.грн. Прибутковими підприємствами, частка яких склала 58%, отримано 2490,7 млн.грн прибутку.
Рівень рентабельності операційної діяльності великих та середніх підприємств області у січні-вересні 2020 року склав 4,6%, водночас діяльність обстежуваних підприємств в цілому була нерентабельною – рівень збитковості склав 12,6%.
Станом на 30 вересня 2020 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області, які підлягали обстеженню, склали 34,7 та 13,3 млрд.грн відповідно.
За видами економічної діяльності основна частина заборгованості припадала на підприємства промисловості – 60,6% дебіторської та 56% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 26,5% та 15,9%, транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 8,7% та 15,9% відповідно. У структурі дебіторської заборгованості 21,2% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 68,4% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.
інші новини
- Контррозвідка СБУ викрила учасницю НЗФ на коригуванні ворожих артобстрілів. Обвинувальний акт скеровано до суду
- У разі ускладнень від COVID-19 працюючі можуть пройти реабілітацію за кошти Фонду
- У Калуші в будинку вибухнув твердопаливний котел
- До 150-річчя Лесі Українки входить в обіг пам’ятна монета
- Івано-Франківська обласна рада вимагає не підвищувати ціни на газ
- Для українців можуть запровадити паспорти вакцинації
- «Укрзалізниця» підвищить рівень безпеки в приміських поїздах
- Регулятор схвалив зниження тарифів на розподіл для 14 облгазів
- Заклади вищої освіти можуть видавати дипломи з відзнакою
- Гривня зміцнилася до долара
- Питання соцзахисту населення у ході реорганізації РДА обговорили під час наради в облдержадміністрації
- Івано-Франківська облрада збереться на сесію заради одного звернення
- Заява голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрія Бойчука щодо урядового рішення про зниження ціни на газ для населення
- Коли імбир може нашкодити організму
- Шмигаль каже, що локдаун в Україні — один із найм’якших у Європі
- У Брошнів-Осаді загорілася селищна рада (фото)
- Кіберполіція викрила франківця, який створив два нелегальних онлайн-кінотеатри
- Схуднути без «радикальних методів» - можливо: вчені
- У Калуші працюють над створенням повноцінного реєстру територіальної громади і соціальної картки
- В Україні зафіксували 3 939 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 127