Як їздити по мокрих дорогах

опубліковано: 2020.10.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 90

Їздити, як раніше, по мокрих дорогах вже не рекомендується, інформує Ukr.MediaУ першу чергу, експерти радять приділити увагу трасі, а вірніше її брудним ділянкам. Оскільки вантажні автомобілі часто не церемоняться і викочують купи мокрої землі на трасу. Після цього на асфальті залишається жирний мокрий ґрунт, який миттєво забиває протектор автомобіля і робить його некерованим.

На таких забруднених ділянках краще не гальмувати, а проїжджати їх накатом, заздалегідь вибираючи безпечну дистанцію з іншими машинами.

Найбільше бруд небезпечний на повороті, під час їзди на високій швидкості є ризик розвитку занесення. У цьому випадку не можна занадто сильно крутити кермо. Краще трохи скорегувати відведення корми кермом і чекати, коли машина вибереться на чисту асфальтову ділянку, на якій керованість повернеться. Найбільш правильно, на думку фахівців, не допускати перевищення швидкості та гальмувати перед забрудненими ділянками, щоб проїхати їх безпечно.

За словами експертів, на багатосмугових швидкісних трасах з часом виникає колія. Восени в цих улоговинках накопичується вода. В цьому випадку існує великий ризик виникнення так званого ефекту аквапланування, при якому колеса втрачають зв'язок з асфальтом і глісирують по водній гладі. Причому відбувається це, зазвичай, з одним колесом, у той час, як інше залишається на асфальті. Якщо в цей момент натиснути на гальмо, то колесо в калюжі не може вчепитися за асфальт і прослизає, тоді як протилежне відмінно тримає дорогу і добре гальмує.

У цій ситуації автомобіль різко кидає в сторону з непередбачуваними наслідками. Тільки від майстерності водія залежить, чи зможе він утриматися на смузі.

Тому під час руху по асфальтових дорогах краще уникати різкого гальмування в калюжах і намагатися вибирати для цього сухі ділянки. Для вибору таких ділянок стане в нагоді підвищена дистанція і невисока швидкість.

Також, фахівці нагадують про необхідність дотримуватись дистанції з транспортними засобами, які їдуть попереду. Адже восени дороги бувають слизькими, і можна "наздогнати" сусідню машину, коли цього зовсім не хочете.

Коефіцієнт зчеплення шин з сухим асфальтом дорівнює 0,7-0,8, а з вологим — 0,5-0,6. Тому на мокрій дорозі гальмівний шлях збільшується приблизно в 1,3-1,5 рази, а якщо врахувати зниження видимості і можливі умови для утворення ефекту аквапланування, то автомобіль може не встигнути загальмувати перед перешкодою там, де раніше він відмінно сповільнювався. Тому велика дистанція — це чудовий спосіб уникнути аварії.

Деякі водії бережуть щітки склоочисників і не завжди включають їх навіть у негоду. Така тактика допомагає зберегти "двірники", але часом вона обертається неприємностями. У дощові сутінки дорога погано проглядається навіть у світлі фар, а налиплі на скло крапельки дощу відображають сотні вогнів від проїжджаючого повз транспорту. На мокрому і брудному лобовому склі відблискують вуличні ліхтарі, червоні стоп-сигнали транспорту, вогні вітрин та інші об'єкти. Водій може не побачити інші автомобілі, які намагаються вклинитися в потік, велосипедистів і пішоходів.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини