Безкоштовні пологи: що про них потрібно знати майбутнім матерям

опубліковано: 2020.08.13 | Коментарів: 0 | Переглядів: 966

Безкоштовні пологи — пріоритетна послуга в рамках програми медичних гарантій. Уже 396 пологових будинків уклали договір з Національною службою здоров'я України. Народжувати в них — безкоштовно для майбутніх мам, адже пологи оплачує НСЗУ.

Як це працює та що потрібно знати майбутнім мамам — розповідаємо разом з НСЗУ Національна служба здоров'я України.

Чи можна вибрати пологовий будинок, у якому народжувати?

Так. Ви маєте право на вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. При цьому більше жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. На пологи потрібно взяти лише речі індивідуального користування для себе та малюка.

Чи заплатить держава за вибір конкретного лікаря?

Ні. Пологовий будинок отримує від НСЗУ 8 136 грн за кожні пологи. У цей тариф входить медична допомога з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених або ускладнених пологів, кесарський розтин). І не входить індивідуальний вибір лікаря.

Які інші послуги надають безоплатно?

  • Перебування в стандартній палаті
  • Анестезія оперативних втручань за призначенням
  • Моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби)
  • Інтенсивна терапія породіллі
  • СТабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби)
  • Метаболічний скринінг у новонароджених
  • ▫️Вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень

Чи можу я обрати лікаря, з яким народжувати?

Так. Але за це пологовий будинок може встановити окрему плату. Рекомендуємо оплачувати таку послугу офіційно, через касу медзакладу.

Чому оплачуються лише пологи з черговою бригадою?

Міжнародні практики не рекомендують домовлятися з певним лікарем про пологи. Графік роботи з чергуванням передбачає, що медичний персонал має достатній час на відпочинок. А от відсутність відпочинку та втома є найпоширенішими причинами лікарських помилок. Якщо обраний вами лікар повертається на пологи додатково після роботи — це може створювати певні ризики для породіллі.

Які послуги належать до платних?

До категорії платних послуг належать послуги з покращеного сервісу. Наприклад, палата підвищеного комфорту або покращене харчування. Їх слід сплатити офіційно через касу медичного закладу.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини