Прикарпатський нардеп підтримав білорусів у боротьбі проти диктатури

опубліковано: 2020.08.11 | Коментарів: 0 | Переглядів: 479
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Після оголошення попередніх результатів на протест вийшли кілька тисяч людей. Та поліція застосувала до них силу.

Такі дії проти мирних мітингувальників обурили українців. Зокрема, про це у мережі написав народний депутат 85-го округу Едуард Прощук, опублікувавши заяву народних депутатів.

"Український народ, як ніхто знає, який важкий шлях до незалежності та свободи. Білорусь лише розпочала боротьбу проти диктатури. Страшні події вчорашнього дня змушують не залишатись осторонь. Білоруський народ повинен мати свободу вибору!", -

Заява народних депутатів України щодо подій в Білорусі.

Ми, народні депутати України, з занепокоєнням спостерігаємо за розвитком подій навколо виборів Президента Білорусі.

З огляду на близькість та спорідненість народів наших країн, вважаємо за необхідне висловити підтримку волі білоруського народу обирати представницькі органи влади, включно з Президентом, у демократичний правовий спосіб.

Український народ заплатив високу ціну за відданість цим принципам. Пам’ять про ці жертви спонукає нас закликати білоруську владу проявляти стриманість щодо протестуючих, не допустити порушення прав людини при реалізації білорусами одного з основоположних прав – на мирний протест.

Звертає на себе увагу той факт, що протести в Білорусі викликані численними повідомленнями про порушення та певні непрозорі події, які відбувалися у ході виборчої кампанії та у день голосування.

Задля збереження миру, спокою та суспільної злагоди в Білорусі закликаємо представників відповідних гілок влади та державних інституцій нашої дружньої країни-сусідки якнайшвидше надати достовірні та чіткі відповіді на питання протестуючих.

Від відкритості, чесності, прозорості та стриманості усіх сторін та учасників виборів залежить не лише суспільна злагода в Білорусі, але й збереження та зміцнення її суверенності, подальше визнання результатів виборів світовим співтовариством, а отже - міжнародна підтримка та захист державності дружньої нам країни.

Хай живе вільна та незалежна Білорусь!

Закликаємо підтримати наше звернення всіх депутатів демократичних фракцій Верховної Ради України.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини