СБУ підозрює посадовців держлісгоспів Прикарпаття й Закарпаття у незаконній вирубці на 11,5 мільйонів

опубліковано: 2020.07.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 176

У ході спецоперації Служба безпеки України спільно зі слідчими ДБР задокументувала факти масштабної вирубки у держлісгоспах на заході та півночі України.

Правоохоронці встановили ряд фактів незаконної вирубки цінних дерев посадовцями лісових господарств. За версією слідства, їхні дії не лише завдали державі великих збитків, а й стали причиною руйнівних повеней у цьому році, інформує пресслужба СБУ.

Так, на Житомирщині правоохоронці викрили незаконні порубки дерев лісгоспів при проведенні оздоровлення лісів. Незаконний бізнес налагодив керівник одного з державних лісогосподарських підприємств області. До його складу входили посадовці державної лісової охорони, спеціалізованого лісозахисного підприємства та комерсанти.

Протягом 3 років службовці державного підприємства проводили незаконні рубки лісу та вносили недостовірні відомості до службової документації. Тільки протягом серпня – вересня 2019 року там знищили понад 300 дерев різних порід на майже 2,5 мільйона гривень.

15 фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями 246, 358, 365, 366 Кримінального кодексу України, у складі організованої групи за різними видами співучасті.

Також оперативники СБУ викрили посадовців низки державних лісогосподарських підприємств, які налагодили незаконну вирубку лісу в Івано-Франківській та Закарпатській областях. Вони покривали вирубку, в тому числі вікових дубів. Своїми діями зловмисники завдали державі шкоди на понад 11,5 мільйонів гривень.

За результатами обшуків та отриманих доказів повідомлено про підозру 6 працівникам лісогосподарських підприємств про вчинення ними злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України.

Служба безпеки України продовжує роботу із системного попередження та викриття незаконного знищення державних екоресурсів.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини