Проводиться призов громадян України на строкову військову службу

опубліковано: 2020.06.17 | Коментарів: 0 | Переглядів: 330

Сьогодні відбувся брифінг військового комісара Калуського об’єднаного міського військового комісаріату Андрія Павлишина з приводу організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу. У заході взяли участь перший заступник голови РДА Оксана Канюка, перший заступник міського голови Галина Романко, представники об’єднаних територіальних громад та сільських рад. Посадовці Оксана Канюка і Галина Романко наголосили на необхідності захисту нашої держави громадянами України, формуванні боєздатної армії та ін.  

Військовий комісар Андрій Павлишин нагадав про умови призову, окреслив завдання призовної комісії, охарактеризував важливі організаційні завдання з боку посадових осіб місцевого самоврядування для проведення призову.

Андрій Павлишин зазначив, що основним завданням підчас проведення чергового призову, як і раніше, є не допущення зниження якісної характеристики призовників, які направляються для укомплектування військ. Заходи призову проводяться з урахуванням обмежень, введених в України у зв’язку із пандемією COVID-19 та необхідності дотримання карантинних заходів.

Військовий комісар підкреслив, що  призовники, яким надійшла повістка військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України. Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

На завершення брифінгу військовий комісар Андрій Павлишин розповів про соціальні гарантії для осіб, яку служитимуть в армії. Зокрема, їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року; військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу  згідно встановленим норм; їм виплачується щомісяця грошова виплата (від звання та посади) на додаткові особисті потреби; при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (залежно від звання і посади).

Крім того, військовослужбовцям час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток. Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини