У Дем’яновому Лазу вшанували пам’ять жертв НКВС

опубліковано: 2020.06.07 | Коментарів: 0 | Переглядів: 175

Традиційно у день Зіслання Святого Духа окрім служб у храмах міста, відбулась панахида у Дем’яновому Лазі за полеглими за волю і незалежність України та жертвами комуністичного терору

 

Про це йдеться на сторінці міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа у соцмережі Facebook.

"Ми прийшли вшанувати пам'ять так, як це роблять українці... Навіть зараз, в час випробувань, в час пандемії ми зібрались... аби пом'янути... Нехай з Богом спочивають!

Це місце, де майже 80 років тому люди померли від жахливих катувань... Вони були жертвами каральної операції, спрямованої на винищення української інтелігенції...У ті часи наше місто були епіцентром терору, оскільки саме сюди привозили в’язнів з усіх районів... Але таких місць є насправді дуже багато в Україні...

Пам'ять - це надзвичайно сильна і вперта річ. Про ці страшні події ніколи не можна забувати! Тільки та нація, що знає своє минуле - має майбутнє",- зауважує міський голова.

Дем’янів Лаз – це місце, яке протягом майже 50 років ховало в собі  таємницю злочину і трагедії. 79 років тому, наприкінці червня 1941 року, під час відступу військ  Червоної армії тут було  місце масового знищення органами НКВД в’язнів тюрем.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини