Як позбуватися фітофтори на томатах?

опубліковано: 2020.06.01 | Коментарів: 0 | Переглядів: 212

Багатьом садівникам-городникам відома така напасть як фітофтороз. Вона може погубити картоплю, помідори та баклажани. Що таке фітофтора на помідорах і як боротися з нею народними засобами?

Що таке фітофтороз?

Це грибне захворювання, що паразитує, в основному, на пасльонових культурах. Хворобою буває охоплена вся рослина, аж до листя, плодів і бульб.

Розчин фурациліну

Щоб позбутися фітофтори на помідорах обприскайте помідори розчином звичайного фурациліну.

Подрібніть 10 таблеток фурациліну і розведіть в 10 літрах води (розчин можна зберігати тривалий час в темному прохолодному приміщенні).

Розчином обробіть помідори перший раз до цвітіння, другий раз — як з’явиться зав’язь, третій раз — на початку осені, коли залишаються зелені помідори.

Настій часнику з марганцівкою

100 грамів часнику (можна використовувати будь-які частини цієї культури) подрібнити, залити 1 склянкою води і настоювати протягом 1 доби. Далі розчин потрібно процідити, довести об'єм до 10 літрів водою і додати 1 грам марганцівки. Рослини обробляють таким настоєм кожні 10 днів.

Зола

Опудрюють міжряддя помідор або баклажан через тиждень після посадки, до поливу. Потім повторюють процедуру під час зав'язування плодів.

Молоко з йодом

Цим незвичайним розчином обприскують рослини кожні 2 тижні. Приготувати його можна так: 1 літр знежиреного молoка розводять в 10 літрах води і додають 15 крапель йоду.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини