На Прикарпатті за рік виявили понад 4 тисячі онкологій і кожна п’ята в занедбаному стані

опубліковано: 2020.02.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 76

У Прикарпатському клінічному онкологічному центрі провели брифінг з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком, який відзначають 4 лютого.

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр ІФ ОР» Павло Семенів повідомив, що на сьогоднішній день в Івано-Франківській області зареєстровано 28 190 осіб з діагностованим раком, більше ніж половина з них, хворіють вже понад 5 років. Власне, за 2019 рік виявлено 4193 особи з онкологічним захворюванням. Цей показник дещо нижчий, ніж в Україні в цілому,  адже наша область входить в п'ятірку областей, де найнижчий рівень онкологічної захворюваності, повідомляє пресслужба Івано-франківської ОДА.

Найвищі рівні онкологічної захворюваності в області зареєстрували в Бурштині, Рогатинському, Тлумацькому та Тисменицькому районах. Найменше люди хворіють раком у Яремчі, Болехові, Верховинському та Долинському районах.

У 20% хворих, а це у кожного п’ятого, рак виявляють на 4 стадії. Тобто на тому етапі, коли в більшості випадків можливе тільки паліативне та симптоматичне лікування. Найвищі рівні занедбаності раку зареєстрували у Верховинському, Галицькому, Рожнятівському та Калуському районах.

Серед найпоширеніших онкопатолій у жінок спеціаліст називає рак грудної залози, (350-370 випадків кожного року), при чому, останнім часом, саме ця онкопатологія дещо помолодшала. Також у жінок переважають злоякісні утворення шийки матки та товстого кишечника. У чоловіків  –  рак легень, рак шлунку і рак прямої кишки.

Що стосується візуальних форм раку, то ситуація за 2019 рік виглядає так:

- рак грудної залози: 353 хворих: ІІІ-я ст. – 71;  ІV-а ст. – 27; занедбаність – 27,7%;

- рак шийки матки: 121 хвора: ІІІ-я ст. – 23;  ІV-а ст. –13; занедбаність – 29,8%;

- рак прямої кишки: 200 хворих: ІІІ-я ст. – 33;  ІV-а ст. –30; занедбаність – 31,5%;

- ротова порожнина: 51 хворий: ІІІ-я ст. – 22;  ІV-а ст. –14; занедбаність – 70,6%.

Павло Семенів, як і кожен лікар, просить не ігнорувати профілактичні огляди, не відкладати похід до лікаря при найменших симптомах та вести здоровий спосіб життя.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини