У закладах культури району. «Всеволод Нестайко – український Андерсен»

опубліковано: 2020.02.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 100

У бібліотеці-філії с. Діброва відбулася літературна подорож «Всеволод Нестайко – український Андерсен». Бібліотекарка Непик Галина познайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом письменника. Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім'ї службовця. Коли Всеволоду було три роки, загинув його батько, який у 20-ті роки був у «січових стрільцях». Йшов страшний 1933 рік і сім'я, рятуючись від голоду, переїхала до родичів у Київ. Тож все своє свідоме життя Всеволод Нестайко прожив у столиці. Всеволод Нестайко —  один з найбільш прославлених українських письменників і класик дитячої літератури. Всі його книги та оповідання відрізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості. Письменник отримав велику кількість нагород, в тому числі і Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня. Його книги перекладені 20 мовами. За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди.  Щоб закріпити знайомство з творчістю В. Нестайка, шанувальники дитячої літератури (Дмитро Німко,Володимир Михайлюк,Христина Дмитришин, Ростислав Русин,Тетяна Петрів,Сергій Михайлюк та ін.) взяли участь у вікторині по творчості письменника.

До 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка, українського письменника, драматурга,журналіста, в бібліотеці-філії с. Мислів провели книжкову мозаїку «Сторінками улюблених книжок». Діти із захопленням слухали цікаві факти із життя та творчості письменника. Адже був час, коли тираж «Тореодорів із Васютівки» перевищував тираж найкращого тому про Гаррі Поттера. На відміну від більшості своїх героїв, у письменника було важке дитинство: батька в 1933-м репресували, шкільні роки припали на час окупації. Саме тому альтернативним дитинством для Нестайка стали його книги – від першого оповідання в 24 роки й до останнього твору.

У бібліотеці-філії с. Завій проведли перегляд літератури «Подорож у країну дитинства і книг Всеволода Нестайка». Завідувачка сільської книгозбірні Ніна Костів познайомила найменших користувачів бібліотеки та їх батьків з біографією письменника та його книгами: «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «В Країні Сонячних Зайчиків», «Тореадори з Васюківки», «Чарівні окуляри», «Загадка старого клоуна» та ін. Діти з цікавістю переглянули запропоновані книги та цитували діалоги казкових героїв, прийняли участь у вікторині про творчість В. Нестайка.

Методичний відділ ЦБ

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини