Пенсіонери за доставку пенсій не сплачують, сплачує держава
опубліковано: 2020.01.27 | Коментарів: 0 | Переглядів: 80Клієнти Укрпошти, зокрема пенсіонери, занепокоєні інформацією, яка шириться у ЗМІ, про те, що з них листоноші братимуть комісію за доставку їхніх пенсій. Ця інформація недостовірна.
У грудні 2019 р. Кабінет Міністрів України встановив новий тариф на доставку пенсій та грошових допомог. Це ціна, яку платить держава за те, що Укрпошта доставить кожному пенсіонеру чи людині з інвалідністю виплати в руки в будь-який куточок нашої країни. З 1 січня 2020 року вартість послуги у місті становить 1,15% від суми відповідної виплати, у селі та селищі міського типу – 2,3%. Ці видатки передбачені в Державному бюджеті України на 2020 рік. Тобто сума комісії за доставку пенсій не вираховується із пенсій та грошових допомог і ніколи не вираховувалася. Її сплачує держава через Пенсійний фонд, який і проводить розрахунки з Укрпоштою.
Наприклад, пенсія становить 2 000,0 грн, тариф у селі та селищі міського типу – 2,3% від цієї суми. Пенсіонер отримує на руки 2 000,0 грн. Пенсійний фонд сплачує Укрпошті з власних коштів: 2 000,0 грн*2,3% = 46,0 грн. Тобто пенсіонер Укрпошті нічого не платить, за доставку сплачує Пенсійний фонд.
Наголошуємо, новий тариф на доставку пенсій та грошових допомог ніяк не позначиться на рівні пенсій. Комісію за доставку пенсій та соцдопомог працівники Укрпошти не стягують.
Укрпошта ініціювала перегляд тарифу насамперед через його нерентабельність і збитковість. У 2018 році збиток Укрпошти від надання цієї послуги сягнув позначки у понад 1 млрд грн. Компанія покривала збиток за рахунок отримання доходів від інших видів діяльності, а також позик. А це, своєю чергою, істотно гальмувало реформи компанії. Замість того, щоб ремонтувати відділення, відкривати сучасні логістичні центри, нарощувати обсяги і доходи, спрямовувати кошти на підвищення заробітних плат працівникам, компанія покривала збитковий тариф і скорочувала інвестиції на розвиток. Якби так тривало й надалі, то Укрпошті довелося ще й скорочувати мережу відділень. Завдяки підвищенню тарифу Укрпошта має змогу в повному обсязі виконувати соціальну місію, покладену на неї державою – здійснювати вчасну доставку пенсій та грошових допомог додому навіть у найвіддаленіших куточках країни.
Клієнти Укрпошти, а це майже 4 млн пенсіонерів, серед яких понад 800 тис. людей з інвалідністю, отримують доступ до поштових і фінансових послуг та низку переваг: надійність поштового оператора, якому можна довірити свої кошти; зручність доставки грошей листоношею прямо додому (для людей похилого віку – це важливо); найбільша мережа відділень в країні – офісів пошти наразі більше, ніж офісів усіх банків, разом взятих.
Пенсіонери – це важливі клієнти для Укрпошти. Враховуючи те, що ця категорія населення не лише отримує пенсії на пошті, а й сплачує комунальні рахунки, Укрпошта запустила акцію «Щасливі години для платежів», яка дає можливість удвічі заощаджувати на проведенні різних видів платежів. Клієнти, які приходитимуть у відділення зранку і до 13:00, сплачуватимуть удвічі меншу комісію за платежі, ніж ввечері. Враховуючи, що часто сплачується декілька квитанцій за місяць, загальна економія буде суттєвою! З переліком відділень та детальними умовами акції, можна ознайомитися на сайті Укрпошти.
Пресслужба
АТ "Укрпошта"
інші новини
- У Львові робот-хірург вперше в Україні прооперував дитину
- Вакцина CoviShield: чим вакцинують українців
- Думайте про безпеку своїх дітей
- Офіційна інформація про COVID-19 на Калущині
- Хворіють по другому колу і важче: репортаж з “червоної” зони COVID-відділення Івано-Франківська
- Жителям Івано-Франківщини — про зміни у земельних відносинах: міфи та реальність
- На Франківщині за добу ще 734 випадки коронавірусу, 11 померли
- Протягом доби 26 лютогозбройні формування Російської Федерації чотирнадцять разів порушили режим припинення вогню в районі проведення ООС
- В Івано-Франківську оголосили переможців конкурсу з англійської мови від Фонду отця Івана Луцького
- Чому регуляторні процедури важливі: відповідь є у експертів
- 2020 року прокурорами Долинського відділу Калуської місцевої прокуратури підтримано обвинувачення у 132 кримінальні провадження
- За минулий рік Долинським відділом Калуської місцевої прокуратури підготовлено 58 виступів у ЗМІ
- Калуська місцева прокуратура у 2020 році внесла 49 документів реагування, які розглянуто та задоволено, виявлені порушення усунено
- Мешканця Тисминецького району засуджено за пропозицію та надання неправомірної вигоди працівнику поліції
- Калуською місцевою прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні
- Калуською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо місцевого жителя
- За незаконне заволодіння транспортним засобом притягнуто до відповідальності 19-річного жителя Калуша
- За зберігання вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу — штраф 17 тисяч гривеь
- Калуським міськрайонним судом задоволено позов Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Калуської міської ради про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки в розмірі орендної плати за землю
- До Калуської місцевої прокуратури упродовж 2020 року надійшло 547 звернення, вирішено – 272, задоволено 11 звернень