В Україні з 16 січня вся реклама має бути державною мовою

опубліковано: 2020.01.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 94

В Україні з 16 січня вся реклама, зокрема і на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише державною мовою.

Про це повідомляється на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, пише Фіртка.

Саме в цей день набувають чинності норми статті 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами. 

Водночас, уточнили в Нацраді, телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

У друкованих ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

Також цим законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Як повідомляв ІМІ, 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

15 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

16 травня текст Закону України №5670-д “Про функціонування української мови як державної” опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради України “Голос України”.

16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини