14-го січня Свята Православна Церква святкує Обрізання Господнє.

опубліковано: 2020.01.14 | Коментарів: 0 | Переглядів: 36

 

Обрізання з часів Авраама в юдеїв здійснювалось над восьмиденними хлопчиками і служило знаменням входження в союз (заповіт) із Богом. При обрізанні немовляті давалось ім’я. Христос, що походив за плоттю з юдеїв, був також обрізаний на восьмий день після Свого народження і названий Ісусом. Таким чином, Обрізання Господнє – це також свято наречення Господа іменем Ісус.

Святкуванням обрізання Церква стверджує віру в те, що Спаситель був Боголюдиною і прийняв істинне тіло людини, а не примарне, як навчали деякі єретики.

Однак слово «обрізання» вживається у Старому Завіті часто і в символічному значенні, коли говориться про обрізання чи необрізання серця, уст, вух, тобто про необхідність бути слухняним Богові чи бути проти Нього. Христос, Який подібний до нас у всьому, крім гріха, не потребував ніякого обряду. Проте Він виконав цей припис, показавши не­ухиль­ність виконання Господнього закону та надавши йому нового значення – новозавітного.

Початок свята відноситься до перших століть Християнства. До нас дійшли повчання отців Церкви IV ст. на нього – Амфілохія Іконійського, Григорія Нисського, Амвросія Медіоланського та інших.

Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини