Різдвяні свята у закладах культури району

опубліковано: 2020.01.14 | Коментарів: 0 | Переглядів: 41

У бібліотеці с. Перекоси провели народознавчу мозаїку «Колядки, щедрівки – колиска добра і краси». Про звичаї та обряди українського народу, про велике християнське свято — Різдво  Ісуса Христа розповіла ведуча масового заходу Марія Атаманчук. Учасники дійства  — Марія Микитин. Анастасія Єлисаветська, Ольга та Давид Пилипчуки колядували та щедрували, віншували, декламували вірші про Різдво Христове, Новий рік, Йордан. Бібліотекарка сільської бібліотеки провела огляд літератури біля тематичної виставки "Народні традиції святкування Різдва".

У Різдвяні свята у бібліотеці с. Лука оформили книжкову виставку-інсталяцію «Різдвяна зірка на весь світ засіяла». Завідувачка НД Поліщук О. П. і бібліотекарка Щербицька Г. М. разом з односельчанами колядували і віншували у селі.

«Традиції святкування Різдва» — під такою назвою в бібліотеці  с. Боднарів проведели народознавчу мозаїка. Ведучі дійства —Леся Федик та Катерина Луцька. Завітали в бібліотеку колядники з колядою, вертеп з Вифлеємською зіркою, посівальники, віншувальники, які побажали всім присутнім щастя, здоров'я та многая літа. 

Працівники бібліотеки с. Голинь організували виставку-інсталяцію «Чарівна  новорічна  красуня». Завідувачка бібліотеки Любов Жекало розповіла про історію та звичаї святкування Нового Року, коли виникла традиція прикрашати ялинку, про те, що існує безліч альтернативних способів замінити живе деревце на не менш гарне і креативне. Користувачі переглянули  слайд-шоу «Креативні ялинки світу».

У бібліотеках-філіях №1 с.Томашівці (спільно з бібліотекою №2 та Народним домом) провели народознавчий калейдоскоп «Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки». Ведучі Надія Луців та Ольга Сулима провели конкурси «Зимовий кросворд», «Доповни прислів’я», «Відгадай загадку», вікторину «Зимова круговерть», а також конкурс колядок та щедрівок. Родзень Ольга, Корж Тетяна, Тимків Валентина, Кухар Ілона, Кусень Соломія і Валентин, Кузь Богдан і Христина, Грабарська Мар’яна та інші взяли участь у різних конкурсах та вікторині, колядували, щедрували та віншували, познайомилися з літературою викладки «З Різдвом Христовим, Україно!».

У бібліотеці  с.Цвітова (спільно з НД) відбулася народознавча година «Обряди і звичаї Святвечора».

У бібліотеці с. Ріп’янка провели подорож Різдвяним календарем «Звичаї і традиції українського народу». Ведуча дійства —  завідувачка бібліотеки Любов Бойчук розповіла про весь цикл зимових свят, які розпочинаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо в зиму». Про таїнство святої вечері, а також про «три празники», які приходять у гості, розповідали учасники заходу Хацевич Андріана, Шостачко Оксана, Артемович Вікторія, Артемович Валентина, Шостачко Надія.. Присутні познайомилися з виставкою літератури «У звичаях, традиціях народу ти серце й душу бережи».

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини