Як уникнути травмування під час ожеледиці: практичні поради

опубліковано: 2020.01.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 97

Зима приносить не лише приємний білий сніг і потріскування морозу. Ожеледиця на дорозі може виникнути щодня. Вона змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим.

У цей час щорічно Міністерство охорони здоров’я України реєструє сумну статистику травмувань, пов’язаних з ожеледицею: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам людей, які постраждали на льоду, пише "КУРС".

Фахівці радять:

– Будьте напоготові впасти про всяк випадок під час ходьби в такі дні.

– Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті пакетами чи сумками.

– Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

– При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний спосіб утриматися на ногах.

– Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться.   

– Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

– Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

– Не прогулюйтеся близько до краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

– Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.

Людям похилого віку в «слизькі дні» бажано взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам’ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні. 

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я.

Не варто виходити без потреби на вулицю, якщо людина слабка або ж хвора. Краще зачекати, поки не приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Отже, будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі, бережіть свої кінцівки.  

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини