Головна фінансистка області пояснила, чому виникає заборгованість перед бюджетниками

опубліковано: 2019.12.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 109

Директорка департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич розповіла, чому виникає заборгованість перед працівниками бюджетних установ.

Про це йшлося 16 грудня на онлайн-нараді голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля, пише Галка.

На порядку денному розглягули питання про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, інформує «Галка».

Директорка департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич розповідає, що загалом бюджетникам боргують 161 мільйон гривень. Освітянам – 70 мільйонів гривень, медикам – 70,2 мільйонів гривень.

Найбільша заборгованість спостерігається в Івано-Франківську та Болехові, інформує «Галка».

«Недосконала система мережі закладів освіти створює навантаження на бюджет. Місцеві органи влади приймають не правильні рішення, щодо виплат заробітної плати», – каже Мацькевич.

Вона пояснила, чому виникає заборгованість по заробітними платам у медичній сфері.

«Спостерігається перевищення ліжок, а також працюючих у районах. Кожен заклад з місцевою вдалою сам має право вирішувати скільки потрібно працівників, аби надавати медичні послуги. В багатьох районах кількість працівників на 10 тисяч населення перевищує норму. Тому і виникає проблема з зарплатами», – пояснює Мацькевич.

Вона додає, що також у деяких районах та ОТГ працівники отримають премії, у той же час у бюджетах немає коштів на виплати заробітних плат медикам чи освітянам.

Голова ОДА Денис Шмигаль зазначив, що немає сенсу вкладати кошти у будівництво садків і шкіл, коли не виплачені заробітні плати.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини