Офіційна заява Калуської громадської спілки учасників АТО/ООС щодо розслідування вбивства відомого журналіста Павла Шеремета

опубліковано: 2019.12.16 | Коментарів: 0 | Переглядів: 153

.
Ми, учасники бойових дій на сході України, завжди стоїмо на принципових засадах справедливості, гідності і честі! Ми як ніхто розуміємо важливість питання цілісності та єдності нашої Держави в умовах гібридної війни. Ми твердо переконані, що дотримання законності в побуті всіх без винятку є ключовим елементом побудови правової держави з європейськими цінностями!
Ми з особливою увагою спостерігаємо за подіями, щодо розслідування вбивства відомого журналіста Павла Шеремета. Зважаючи на суспільний резонанс справи і той факт, що під щирим наміром розкрити цей кричущий злочин, окремі посадові особи роблять непоправні кроки, щодо дискридитації ветеранського та волонтерського руху, який користується заслуженою повагою у суспільстві, у зв’язку з цим ми змушені заявити наступне:

Необхідно терміново залучити до процесу розслідування цієї справи Верховну раду України – створивши тимчасово слідчу комісію для контролю за розслідуванням. Не допустити політизації цього процесу, результат розслідування та суду не повинен викликати в українського суспільства та міжнародного співтовариства жодних сумнівів. Без цього, враховуючи недовіру до судів та правоохоронної системи, яка існує сьогодні серед українських громадян, завжди залишатимуться сумніви, щодо справедливості, неупередженості та правосудності будь-яких рішень в цій справі. Лише вирок суду, до якого є суспільна довіра, має сприйматись як остаточна крапка в розслідуванні злочину.
Для нас є неприйнятними заяви Президента на спільному брифінгу з керівництвом МВС та ГПУ щодо «затримання убивць». Хочемо нагадати пану Президенту та керівництву силових структур, що в Україні існує презумпція невинуватості, і допоки немає рішення суду, жодна людина не може називатись злочинцем. Розцінюємо подібну заяву, як пряме втручання Глави держави в роботу правоохоронних органів та прихований тиск на судову гілку влади.

Ми вже були свідками, коли в розслідуванні резонансних справ на всю країну проголошувалася злочинцем невинна людина. Саме такі кроки влади дають суспільству додаткові підстави сумніватися в об’єктивності розслідування.
Затримання ветеранів війни з Росією та волонтерів за звинуваченням у вбивстві журналіста є надзвичайно чутливим питанням в реаліях гібридної агресії Росії. Складається враження, що маємо справу з політичним використанням справи Шеремета, щоб дискридитувати ветеранський та волонтерський рух взагалом.
Враховуючи резонанс і увагу в Україні та за її межами до розслідування вбивства Шеремета, так і до затриманих в рамках цього розслідування – важливим є максимальна публічність цього процесу та уникнення подальших оціночних суджень будь-яких посадових осіб.
Окремо наголошуємо на тому, що влада не має жодного права політизувати цей процес і використовувати його задля дискредитації волонтерського та ветеранського руху. Тому ми вимагаємо негайного відсторонення від займаної посади на час розслідування цієї резонансної справи по вбивству Павла Шеремета Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
Ми є відкриті перед суспільством і всі наші рішення є публічні і будуть направлені на захист та Незалежність нашої Держави у всіх її проявах, — йдеться у зверненні. 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини