Уряд зробив перші кроки для значного підвищення прожиткового мінімуму.

опубліковано: 2019.12.11 | Коментарів: 0 | Переглядів: 110

 Кабінет Міністрів погодив ініціативу Міністерства соціальної політики, яка передбачає відв’язку частини виплат від розміру прожиткового мінімуму. Це дасть змогу підвищити прожитковий мінімум до фактичного рівня - майже вдвічі, до 3-4 тис. грн.

«Ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети Уряду – підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Зараз є різні підходи до визначення суті “фактичного прожиткового мінімуму”. І ми будемо рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. грн. А це – збільшення майже у два рази!», – заявила Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

За словами очільниці відомства, суть реформи полягає у відв’язці розміру посадових окладів «бюджетників», а також розміру штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення від прожиткового мінімуму.

Як наголосила Юлія Соколовська, реформа механізму застосування прожиткового мінімуму дозволить:

- Створити передумови для суттєвого підвищення прожиткового мінімуму

- Надавати допомогу тим, хто її реально потребує

«В першу чергу це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (які залежать від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування.  Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів та військовослужбовців», – додала Юлія Соколовська.

При цьому Міністр соціальної політики додала, що впровадження ініціативи залежить від позиції Верховної Ради, яка має проголосувати за законопроект Міністерства. «На 18 грудня уже призначені парламентські слухання з цього питання і ми будемо працювати з депутатським корпусом – аби змінити якість життя українців на краще», - резюмувала Юлія Соколовська.

Нагадуємо, що всі відеоматеріали також можуть бути використані журналістами, які висвітлюють відповідну тематику.

 

Пресслужба Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини