12 років очікувань: на Калущині село живе із зруйнованим мостом

опубліковано: 2019.12.09 | Коментарів: 0 | Переглядів: 124
Після повені 2008-го громада села Сівка-Войнилівська потерпає від проблеми з будівництвом моста через річку Сівку.
Старий міст зруйнувала повінь, будівництво нового заморозили, а тимчасовий — не надійний, бо небезпечний.

Віддавна голова Сівко-Войнилівської сільської ради Оксана Галка оббиває пороги чиновників різних мастей і б’є тривогу. Бо жахливий стан тієї дерев’яної конструкції, яку годі й назвати мостовою переправою, становить особливу небезпеку для людей які вимушені користуватися тим переходом щодня, будь-якої пори, пише “Галичина”.

“Села Мошківці і Сівка-Войнилівська – інфраструктурно єдине ціле: амбулаторія, ліцей, дошкільний навчальний заклад, адмінбудинок, кладовище і т. д. Через річку Сівку з Сівки-Войнилівської до Мошківців свого часу було добротне мостове з’єднання на автодорозі Галич — Цвітова, яке 2008 року зруйнував паводок. Іншого сполучення з Калуським районом у Мошківців немає, більше того — немає сполучення й зі всіма об’єктами соціального значення Сівко-Войнилівської сільської ради”, – каже Галка.

2009 року почали будівництво нового мосту, замовником була Служба автомобільних доріг області, але того ж року ті роботи припинили через відсутність фінансування. У той час замовник спорудив тимчасовий мостовий переїзд для автотранспорту нижче за течією, а по недобудованій конструкції мосту обладнали тимчасовий перехід. І все. До сьогодні будівництво у селі Мошківці не ведеться. А тимчасові перехід і переїзд через ріку Сівку ремонтується силами сільської ради і благодійників, бо це єдине сполучення між селами Сівка-Войнилівська і Мошківці.

У травні цього року у селі Мошківцях сталася біда – по дорозі з села до лікарні померла молода жінка. Дощові зливи знищили тимчасовий мостовий переїзд і пішохідну кладочку. І швидка допомога не мала змоги вчасно доїхати до людини, якій стало зле і яку довелося нести через перехід. Можливо, якби був належний міст, то матір малої дитини вдалося б врятувати

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини