У Калуському районі обговорили питання соціальної підтримки учасників АТО, ООС і членів їх сімей

опубліковано: 2019.11.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 114

14 листопада в управлінні соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації   проведено засідання районного Центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції. У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів районної державної адміністрації та державних установ району  і  учасники  антитерористичної операції з громадської спілки «Громадське об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на сході України» імені Романа Шухевича».

 

 

 

 

На порядок денний було винесено питання про підбиття підсумків за 2019 рік щодо використання коштів районного бюджету відповідно до заходів та обсягів фінансування «Районної Програми соціальної підтримки учасників АТО, ООС та членів їх сімей на 2019-2021 роки»  та передбачених послуг, а саме:  санаторно-курортне лікування, заходи із психологічної реабілітації і заходи із соціальної та професійної адаптації за рахунок коштів державного бюджету.

Станом на 14 листопада, в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку перебуває  259 учасників АТО, ООС з Калуського району, з них 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 224 учасники бойових дій та 3 бійці-добровольці.

Також на обліку в управлінні  перебувають дві сім’ї загиблих учасників АТО, 8 сімей померлих після демобілізації учасників АТО, сім’я померлого під час проходження військової служби учасника АТО та сім’я зниклого безвісти  учасника АТО.

  У цьому році відбулося 8 засідань комісії з питань надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей:

 

-         на лікування: 6 учасникам АТО на загальну суму 12 тис. грн. (по 2 тис. грн на заявника);

-         на зубопротезування: 15 учасникам АТО на загальну суму 70 тис. 622 грн;

-         на закупівлю твердого палива (дров): 5 учасникам АТО на загальну суму 10 тис. грн (2тис. грн на заявника);

-         на виготовлення документації із землеустрою: 5 учасникам АТО на загальну суму 5 тис. грн. (по 1тис. грн. на заявника);

-         на поточний ремонт житлових приміщень: 5 учасникам АТО на загальну суму 21 тис. 59 грн;

-         матеріальна допомога на поховання для 2 сімей учасників АТО по 5 тис. грн;

-         матеріальна допомога до роковин трагедії сім’ї загиблого учасника АТО  на загальну суму 1 тис. грн.

Також щомісячно для сімей загиблих, померлих та  сім’ї  зниклого безвісти учасника АТО виплачується матеріальна допомога у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного станом  на 01 січня відповідного року (1497 грн). Станом на 1 листопада 2019 року для вказаних сімей виплачено 89 тис. 820 грн.

Пільгами з оплати вартості житлово-комунальних послуг у розмірі 50 відсотків знижки  від нарахованих платежів користуються 10 учасників АТО, які не  мають  статусу  учасника  бойових  дій  (тобто  згідно  довідки про безпосередню участь в АТО). З районного бюджету згідно діючої Програми на конкурсних засадах громадській спілці «Громадське об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на сході України імені Романа Шухевича» спрямовано 50 тис. грн для здійснення соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій АТО, ООС та членів їх сімей.

У 2019 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 200 від 31.03.2015 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами)  санаторно-курортним лікуванням забезпечено  16 учасників бойових дій з числа учасників АТО  за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 139 тис. 963 грн. та одного постраждалого учасника під час Революції Гідності за рахунок коштів обласного бюджету. Гранична вартість у 2019 році на одного учасника бойових дій становить  8 тис. 760 грн.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 1057  від 27.12.2017 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» (зі змінами) у 2019 році заходами із психологічної реабілітації забезпечено одного учасника бойових дій з числа учасників АТО, який проходив реабілітацію в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» терміном 18 днів на загальну суму 10 тис. 998 грн (гранична вартість для одного учасника бойових дій  становить у 2019 році 11 тис. грн).  

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 21.06.2017№ 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності» (зі змінами) забезпечено професійно-технічним навчанням 4 учасників бойових дій з числа учасників АТО на загальну суму  19 тис. 100 грн. (закінчили курси водіїв категорій «В», «С», «СЕ», «D», «D1»).

 

 

 

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини