За основу прийнято проект Закону, який забезпечує повсюдність місцевого самоврядування

опубліковано: 2019.11.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 97
14 листопада Верховна Рада України прийняла в першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 від 1 жовтня 2019 р.

Зокрема, проєктом Закону пропонується:

передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій)  до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів.

відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, із передбаченням існування натомість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.

надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель:

обласним державним адміністраціям (які в перспективі, після завершення реформи децентралізації, будуть трансформовані у префектури),

виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

При цьому, враховуючи різний стан забезпеченості органів місцевого самоврядування фінансовими та кадровими ресурсами, пропонується встановити, що цих повноважень виконавчі органи місцевого самоврядування набувають у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення.

Експерти Ресурсного центру вітають зазначені зміни до законодавства, які сприятимуть імплементації Європейської хартії місцевого самоврядування та забезпечення спроможності громад.

Нагадаємо, раніше  Парламент прийняв законопроект щодо створення ринку землі

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини