Діти з релігійним вихованням виростають більш щасливими і здоровими

опубліковано: 2019.10.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 105

Недавнє дослідження, проведене в Гарвардському університеті, показало, що діти, у яких було релігійне виховання, ймовірно, будуть здоровими і будуть мати більш високий рівень щастя в ранньому дорослому віці, ніж ті, хто цього не робив.

Як повідомляє видання “Слово про Слово”, дослідження було опубліковане в Американському журналі епідеміології.

Дослідники виявили, що люди, які щотижня відвідували релігійні служби або щодня займалися молитвою або медитацією в юності, повідомили про більш високе задоволення життям у віці 20 років.

Було виявлено, що такі люди рідше курять, рідше страждають від депресії, рідше вживають заборонені наркотики або мають інфекції, що передаються статевим шляхом, ніж люди, які займаються менш регулярними духовними практиками.

“Ці висновки важливі як для нашого розуміння здоров’я, так і для розуміння практики виховання дітей, – сказав перший автор дослідження Чен Ин. – Багато дітей виховані релігійно, і наше дослідження показує, що це може сильно вплинути на їхню поведінку щодо здоров’я, їхнє психічне здоров’я і загальне щастя і благополуччя”.

Дослідники спостерігали за 5 тисячами молодих людей у період від 8 до 14 років, контролюючи такі змінні, як здоров’я матері, соціально-економічний статус та історію зловживання психоактивними речовинами або симптоми депресії.

Результати показують, що ті, хто ходив на релігійні служби принаймні один раз в тиждень в дитинстві, на 18% частіше повідомляли про більш високий рівень щастя у віці від 23 до 30 років, ніж ті, хто цього не робив. Також було показано, що у них на 29% більше шансів стати волонтерами у своїх місцевих громадах і на 33% менша ймовірність вживання заборонених наркотиків.

Ті, хто молився або медитував, принаймні, один раз в день в молодості, з більшою ймовірністю повідомляли про більш високий рівень щастя, ніж інші молоді люди, і на 30% рідше ставали сексуально активними у підлітковому віці. Ці люди також на 40% рідше захворіли на інфекцію, що передається статевим шляхом, ніж ті, хто ніколи не молився і не медитував.

Емілі Као, директор Центру релігії та громадського суспільства в Девосі, сказала, що вона не здивована результатами досліджень, зазначивши, що дослідження Гарварду об’єднує довгий список досліджень, що показують позитивний зв’язок між релігією і добробутом.

“Я думаю, що вони узгоджуються з іншими дослідженнями, які показують, що релігійні вірування дають людям духовні сили, які призводять до здорових звичок і формують їхні соціальні мережі, дають їм можливість долати перешкоди у житті”, – сказав Као.

Хоча позитивні наслідки дорослішання в релігійній сім’ї очевидні, релігійність в Америці знижується. Дані Геллапа показують, що число американців, які вважають релігію “дуже важливою” у своєму житті, досягло 51%.

Крім того, дані Центру досліджень П’ю показують, що релігійність серед американців постійно знижувалася протягом останніх п’яти поколінь, причому 36% мілленіалів, які народилися в період від 1990 до 1996 року, не пов’язані з будь-якою релігією. На відміну від цього, згідно з даними П’ю, тільки 11% з “Тихого покоління”, які народилися між 1928 і 1945 роками, не були пов’язані з релігією.

Джон Кадл, старший науковець з Міннесоти в Університеті Джорджа Вашингтона, сказав, що молоді люди сьогодні дуже зайняті, і він звинувачує у цьому технології.

“Якщо раніше це був сімейний захід щонеділі, то тепер це футбол і “Фортнайт”, — сказав Кадл, маючи на увазі популярну онлайн-відеогру для дітей і підлітків, в якій батьки навіть почали наймати репетиторів для своїх дітей. — У нашій культурі сьогодні набагато більше відволікаючих чинників, ніж у минулих поколіннях”.

Хантер Вілсон, студент Університету Джорджа Вашингтона, згоден з тим, що зниження значення релігії серед молоді є результатом зміни цінностей між поколіннями.

“З урахуванням того, що релігії не так багато вчать вдома, на додаток до її зменшеної присутності у громадському просторі, легко зрозуміти, як значення релігії знижується серед моїх однолітків”, — сказав Вілсон, родом з Мічигану.

Као попередив, що зниження релігійності серед американців може призвести до нездорової поведінки, такої як наркоманія, алкоголізм і депресія.

"Релігійна правда"

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини