Денис Шмигаль про Домбровський кар’єр: Для мене тут є червона, гаряча екологічна кнопка, ми розуміємо, що це тиха катастрофа

опубліковано: 2019.08.22 | Коментарів: 0 | Переглядів: 190

Голова Івано-Франківської ОДА  22 серпня перебуває  з робочим візитом на Калущині, .зокрема на Домбровському кар'єрі.На разі, загроза від кар’єру полягає в тому, що рівень води тут поступово підвищується.

 "У 2008 році виробництво на кар’єрі було призупинено. Під час повені відбулося підтоплення і вода почала підвищуватися. Зараз засолюються горизонти за рахунок опадів. Підтоплення кар’єру розчиняє гекзахлорбензол", - зауважив керівник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Стебницький. Про це йдеться у повідомленні  Фіртки.

Голова ОДА Денис Шмигаль вважає, що потрібно провести дослідження якості води: «Якщо б тієї хімії не було тут, то це була б звичайна вода, як у морі. Проблема у тому, що відбувається зараження важкими металами. Є два напрямки вирішення проблеми - технічний і бізнесовий. Технарі скажуть думку, як убезпечити катастрофу. Через років 15 цей процес не можна буде зупинити і ми можемо втратити воду у криницях. Крім державного, технічного захисту, потрібне рішення бізнесове, - говорить Шмигаль. - Для мене тут є червона, гаряча екологічна кнопка. Ми розуміємо, що це тиха катастрофа».

Упродовж багатьох років Домбровський кар’єр розглядався, як одна з головних екологічних загроз міста. У випадку, якщо рівень розсолів сягне водоносного горизонту, а на північному борті кар’єру тривають карстові процеси, то є можливість прориву в нього річки Сівка, а далі - миттєве затоплення і потрапляння розсолів у Лімницю та Дністер. Це може обернутися екологічною катастрофою міжнародного масштабу.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини