При вступі до вишів вимагатимуть обов’язкове знання англійської мови

опубліковано: 2019.07.15 | Коментарів: 0 | Переглядів: 98

 


При вступі до вишів вимагатимуть обов'язкове знання англійської мови

Міністерство освіти ініціює встановлення для українських абітурієнтів нову вимогу для вступу до ВНЗ – обов’язкове володіння англійською мовою на рівні не нижче ніж B1 (для магістрів – B2).

Відповідні ініціативи закріплені Концепцією розвитку англійської мови в університетах, яку днями представила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє UBR.

Відомо, що наразі документ має статус проекту і опублікований на сайті МОН для ознайомлення. Датою запуску пропонованих змін в ньому вказано умовний “20ХХ” рік – чиновники й самі не впевнені, як скоро слід втілювати ідею в життя, проте в її резонності у них сумнівів немає.

Дослідження показують, що економічний розвиток країн сильно залежить від володіння громадянами англійською мовою. Зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. Разом з тим з 32-ї неангломовних країн Європи ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці. І це свідчить про те, що ми втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови”, – заявила Гриневич.

Представлений нею документ передбачає, що вступити до ВНЗ для отримання диплома бакалавра зможуть тільки ті з абітурієнтів, які покажуть під час тестування рівень знання англійської не нижче ніж B1 (стандарт складається з 6-рівнів: від базового А1 до просунутого С2). При цьому в міністерстві зазначають, що ставлять перед собою мету запустити систему відсіву з 2023 року.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини